Maailm

Barack Obama lemmikrelv on droon (9)

Aadu Hiietamm, 27. november 2012, 06:59
Foto: afp/scanpix
USA mainekas päevaleht New York Times kirjutas tänavu kevadel, et USA president Barack Obama otsustab isiklikult, kes terroristidest tapetakse droonirünnakuga.

Sama ajalehe andmetel toimuvad Valges Majas teisipäeviti nõupidamised, kus presidendile esitletakse potentsiaalseid kandidaate, keda kanda tapmisnimekirja. Barack Obama kuulab julgeolekuekspertide selgitusi, loeb talle esitletud terroristide lühielulugusid, vaatab nende fotosid ja ütleb siis, kes nendest väärib surma, kes elu. Teisisõnu, USA president ja 2009. aasta Nobeli rahupreemia laureaat Barack Obama otsustab ainuisikuliselt, keda drooniga rünnata ja tappa.

Barack Obama lemmikrelv on droon. Tegemist on mehitamata õhusõidukiga, mis töötab iseseisvalt või on kaugjuhitav. Osa droone suudab välja tulistada rakette. Lennukiehitaja Boeing testib juba drooni, mis võib ilma tankimata lennata järjest neli ööpäeva.

President Barack Obama esimese ametiaja jooksul on toimunud üle 300 droonirünnaku. Nendes on hukkunud ligemale 3000 inimest, kirjutab Washington Post. Droone kasutatakse Afganistanis, Pakistanis, Iraagis, Somaalias ja Jeemenis.

Inimõiguslaste sõnul saab droonirünnakutes terroristide kõrval surma ka päris palju süütuid inimesi.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee