Maailm

Saksamaa keelustab zoofiilia (35)

ÕL, 27. november 2012, 06:59
SEKS LOOMADEGA KEELU ALLA: Loomakaitsjate surve kannab vilja. Saksamaa Bundestag (Liidupäev) hakkab tuleval kuul arutama loomadega seksimise keelustamist. Foto: Reuters/Scanpix
Saksamaa parlament soovib keelustada inimeste seksi loomadega. Homme arutab vastavat seadusemuudatust parlamendi põllumajanduskomisjon. Bundestagi (Liidupäeva) täiskogu ette jõuab loomakaitseseaduse uuendatud variant detsembri keskel, vahendab ajaleht taz.

Bundestagi põllumajanduskomisjoni esimees Hans-Michael Goldmann rääkis ajalehele taz, et pärast uue loomakaitseseaduse jõustumist saab loomadega sugulisse vahekorda astuvat inimest karistada kuni 25 000

euro suuruse trahviga. Samuti ootab karistus neid, kes annavad oma looma enda suguliseks rahuldamiseks kellelegi teisele.

Tegelikult oli Saksamaal varem keelatud nii meestevaheline seks kui ka inimeste suguline vahekord loomadega. 1969. aastal otsustati mõlemad keelud kaotada. Tookord vastu võetud seadus ei keela inimestel ennast loomadega rahuldada, kui nad seejuures loomi ei vigasta.

Samal teemal

Ekspertide kinnitusel on seksimine loomadega Saksamaal seniarvatust tunduvalt rohkem levinud. Internetifoorumites vahetavad tuhanded inimesed oma vastavaid kogemusi. Loomaarstide sõnul leidub Saksamaal talusid, mis sel eesmärgil loomi raha eest laenuks annavad.

Davidi pihtimus

Suurt elevust tekitas Saksamaal napp kuu aega tagasi Berliini suurima ajalehe B. Z. esileheküljel avaldatud lugu 26aastasest Davidist, kes rääkis avameelselt oma armastusest koerte vastu. Ta meenutas, et juba 13aastaselt unistas ta sugulisest vahekorrast neljajalgsetega. Tegudeni jõudis ta seitse aastat hiljem. "Minu esimene suur armastus oli koerte varjupaigast võetud emane koer Nelly," ütles David uhkelt.

Alates 20. eluaastast on ta koertega seksinud regulaarselt. Koeri on tal olnud viis. Praegu on Davidi seksipartner emane dalmaatsia koer.

Ajalehele B. Z. antud intervjuus rõhutas ta, et tema ja koera suhe ei tähenda mingil juhul looma kuritarvitamist, vaid tõelist armastust. "Minu praegune partner (koer) küsib ise, kui ta vahekorda soovib," selgitas David.

"Ma ei ole oma partnerit kunagi vigastanud ja jään alati passiivseks," lisas koeraarmastaja David, kes praegu elab muide ka koos mehega, kellega tutvus 2009. aastal zoofiilide foorumis.

Ajalehes B. Z. vaidles Davidile vastu loomaarst Wolfgang von Hove. Ta on kindel, et suguline vahekord inimesega tekitab loomadele nii kehalisi vigastusi kui ka hingehaavu. Davidi juttu, et koerad küsivad ise vahekorda, peab loomaarst jamaks. "Koduloomad on oma omanikest sõltuvad ja lasevad endaga kõike teha, et aga peremehele meeldida," usub Wolfgang von Hove.

Ajaleht B. Z. lisas Davidi loole, et Saksamaal seksib loomadega üle 10 000 inimese. Ajakiri Focus pidas võimalikuks, et seal tegutsevad koguni bordellid, kus zoofiilid saavad loomadega vahekorda astuda. Tõsi, konkreetselt pole ühtki niisugust bordelli seni suudetud tuvastada.

Ajakirjanduse suur tähelepanu zoofiiliale ajas loomakaitsjad raevu ning ilmselt just tänu nende survele asub Saksamaa parlament nüüd arutama loomadega seksimise keelustamist.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee