Eesti uudised

Edelaraudtee korrigeerib reisirongide sõiduplaani 

Toimetas Karoliina Vasli, 26. november 2012 14:28
Foto: Mati Hiis
Edelaraudtee korrigeerib alates 1. detsembrist 2012. aasta reisirongide põhisõiduplaani.

Edelaraudtee müügijuhi Annemari Oherdi sõnul on ulatuslikud remonditööd raudteel selleks aastaks läbi, mis lubab talvises sõidugraafikus teha lõplikke korrektiive. "Koondasime vajalikud graafikumuudatused detsembri esimesele päevale. Edasi on sõiduplaanides eeldada stabiilsust," rääkis Oherd.

Muudatused väljumisaegades jäävad üldjuhul 1 kuni 4 minuti piiresse. Eranditeks on hommikused Rakverest Tallinna ning Tallinnast Viljandisse suunduvad reisid, mis alates detsembrist väljuvad vastavalt 8 minutit varem ning 8 minutit hiljem ehk kell 5:45 ja 7:52. Samuti tuuakse Narvast Tallinna suunduva rongi väljumisaeg reisijate soovil senisest 29 minutit varasemaks. Muudatus võimaldab Tapa jaamas ümber istudes jätkata tööpäeviti reisi Tartu suunas. Narvast kell 6:13 väljuma hakkav rong saabub Tapale kell 8:22, kust Tallinnast Tartu suunas sõitev kiirrong väljub argipäeviti kell 8:44.

Uudsena lisatakse hommikusele Rakvere-Tallinna rongile Kitseküla peatus, mis viidi sisse pealinna tööle sõitvate reisijate soovil. Tuleval kevadel on Kitseküla peatus kavas seoses pika ooteplatvormi valmimisega lisada ka kõigi teiste tavarongide sõiduplaani.

Info rongide sõiduplaanide kohta on kättesaadav Edelaraudtee kodulehel www.edel.ee, infotelefonil 1447 ning jaamade infostendidel.