Raha

Panga uuring: kaubanduskettide kliendid eelistavad pangakaarti sularahale (6)

Toimetas Kristin Aasma, 22. november 2012 16:01
Swedbanki läbi viidud uuringu kohaselt eelistavad Eesti suurimate kaubanduskettide kliendid kaupade eest tasuda pangakaardiga.Foto: Teet Malsroos
Swedbanki läbi viidud uuringu kohaselt eelistavad Eesti suurimate kaubanduskettide kliendid kaupade eest tasuda pangakaardiga. Kolme viimase kuu keskmine kaardimaksete osakaal ostutehingutest üle Eesti kõigis Selveri kauplustes oli 61, Prisma Peremarketites 63, Rimi kontsernis 55 ja Maxima poekettides üle 50 protsendi.

„Kaardimaksete kõrge osakaal on tingitud eelkõige kaardimaksete võimaluste levikust, mis liigub pidevas tõusutrendis," kommenteeris Swedbanki eraisikute arveldus- ja investeerimistoodete osakonna juht Ede Raagmets. „Lisaks mängib olulist rolli ka klientide käitumisharjumuste muutumine. Sularahas maksmise asemel on üha enam hakatud eelistama kaardiga maksmist."

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Marika Merilai sõnul mängib sularahatehingute arvu vähenemises oma rolli ka euromüntide kaal. Ta lisab, et sularaha jääb loomulikult alati käibele, kuna paljud sularahatehingud tehakse eelkõige praktilistel või emotsionaalsetel põhjustel.

Samal teemal

10.12.2013
Analüüs: aastas lisandub Rakvere linna jagu kaardiga maksjaid