Foto: Tiina Kõrtsini
ÕL 22. november 2012 07:01
Endine rahvaliitlane ja üliõpilasfunktsionäär Arne Otter, kes sai tuntuks mitme skandaalse protestiaktsiooniga, on surnud.

Jaanus Raidali sõnul seiskus tema sõbra süda eile varahommikul.

Kinopubliku hulgas teatakse teda Veiko Õunpuu filmist "Püha Tõnu kiusamine", kus hiiglasekasvu ja -kaalu Otter mängib hirmutavat sarimõrvarit. Esilinastusel Cinamoni kinos kurtis ta, et istmed peaksid laiemad olema – ei mahu ära. Varem oli ta mänginud kõrvalosa ka kultusfilmis "Nimed marmortahvlil".

Otter väitis, et oli sündides 400 000. tallinlane, ja juba paari-kümneaastaselt jõudis ta end ristida kõlavate tiitlitega, nagu Eesti Noorsooühenduste Kogu president, Eesti Euroopa-uuringute Keskuse president (selles keskuses oli vaid kolm asutajaliiget) ja isegi Europarlamendi fraktsiooni esimehe eranõunik.

Tuntuks sai Otter aastakümme tagasi protestiaktsioonidega bussifirma Sebe vastu. Ühe neist, Balti jaama juures, korraldas ta Sebe juhi Hugo Osula nime all. Enne ilmusid ajalehtedes kuulutused: "Sebe-Ekspressbuss on majandusraskustes. Vabandame klientide ees ja kuulutame välja konkursi pankrotihalduri leidmiseks."

Kiusatava Osula firmaga sarnaneva nimega Sebe-Ekspressbussi juhatajaks oli tollal registreeritud Arne Otter, aadressiks Pärnu bussijaam – Osula konkurendi Taisto Busside valdus. Osalt oli Otteri protestiaktsioonide eesmärk õilis – ta võitles tudengite odavamate bussipiletite eest.

Kui Otterit riigikogu valimiste eel häälte ostmises kahtlustati, tunnistas kohus ta süütuks.

Värvikas mees. Lahkus noorelt, 39aastaselt.