PÄRAST AVARIID LAULUVÄLJAKU MÄEL: Bemmi-Kristjan on ajutiselt jooksus ja tema Mercedese ümber sebib hulk politseinikke. Foto: Erakogu
Sven Harjo 22. november 2012 07:01
Narkojoobes sõitmise ja vägivaldse käitumisega aastate jooksul kuulsust kogunud Bemmi-Kristjan ehk Kristjan Kattai sõitis seekord Lasnamäel puruks tänavavalgustusposti ja kalli Mercedese.

"Mercedese kiirus oli vähemalt 200 kilomeetrit tunnis või isegi rohkem," räägib Toomas, kelle autost Mercedes "Russalka" ristmiku lähedal mööda tuiskas. "Olen eluaeg autoga sõitnud ja oskan kiirust hinnata."

Pani nagu nool mööda

Õhtulehe andmetel oli Mercedese roolis Kristjan Kattai ehk Bemmi-Kristjan.

Politsei pressiesindaja Andres Sang ütleb, et 20. novembri öösel kella 1.40 paiku ei peatunud Narva maanteel politsei märguande peale sõiduauto Mercedes CL500 ja patrull hakkas autot jälitama. "Lauluväljaku taga, Narva maantee 128 juures sõitis auto vastu tänavavalgustusposti ja roolis olnud isik põgenes," räägib Sang. "Mees peeti politseinike poolt lähikonnas kinni ja politsei viis roolis olnud Kristjani ekspertiisi narkojoobekahtlusega."

Sündmusi pealt näinud Toomas tuli Pirita poolt, keeras "Russalka" ristmikul Narva maanteele ja hakkas sõitma Lasnamäe suunas. "Niipea, kui ära keerasin, tuli tagant must mersu. Arvan, et kiirus võis olla 200–250 kilomeetrit tunnis, nagu nool pani minust mööda ja umbes 10–15 sekundit hiljem järgnes talle politseibuss."

Lauluväljaku mäe otsas elav Toomas sõitis kihutajatele järele linnakiirusega. "Mäkke jõudes nägin, et Mercedes oli paremal tee ääres posti maha niitnud. Aga kiirus oli ikka nii suur, et ta põrkas sealt üle tee vasakule puude vahele. Auto oli ikka üsna segi ka," meenutab ta öiseid sündmusi.

Hetkest, kui Bemmi-Kristjan Toomast mööda kihutas ja ta ise õnnetuskohta jõudis, kulus hinnanguliselt paarkümmend sekundit.

"Seal oli vilkuritega politseiauto ja tühi avarii teinud Mercedes," ütleb Toomas. Ta läks tuppa ja aknast vaadates nägi varsti seal hulka politseipatrulle ringi sebimas. Politsei pressiesindaja sõnul ei olnud Kristjan kinnipidamisel agressiivne ega osutanud vastupanu.

Sõitis maha trolliliini ja kakles politseiga

1986. aastal sündinud Kristjan Kattai, ehk Bemmi-Kristjan sai laiemalt tuntuks 2009. aasta 7. septembril, kui ta sõitis BMW X5ga Tallinnas Sõpruse puiesteel narkojoobes maha trolliliiniposti ja pärast kakles politseinikega. Kohus mõistis talle selle eest 1100 tundi ühiskasulikku tööd.

2010. aasta augustis peeti Kattai kinni Tallinna vanalinnas mitme inimese peksmise eest.

Teda on ka varem korduvalt karistatud.

2010. aasta 18. detsembril oli Paides taipoksi ja poksivõistlus "Amserv Cup", kus teiste hulgas läksid ringis vastamisi Kristjan Kattai ja maffiaga seostatud Tarmo Laane ehk Lädra. Jõukatsumise võitis Kattai.