Plakat meeleavalduselFoto: Tairo Lutter
Martin Šmutov 19. november 2012 18:33
Semiootiku ja 2010. aastal kultuurilehe Sirp aastaauhinna pälvinud Mihkel Kunnuse hinnangul oli Tallinnas toimunud demonstratsioon pretsedenditult piinlik, sest inimesed nõudsid poliitiliselt eliidilt elementaarset kultuursust.

"Selles mõttes on tegu ekstremismi suurima võimaliku vastandiga – me ei nõua äärmust, me nõuame elementaarsust!" selgitas Kunnus.

Kunnuse hinnangul on praegu väga raske poliitikuid austada.

"No näiteks, mida mõtles Rene Ilves, kui reserveeris olematu rahvakogunemise jaoks Reformierakonna kontori esise," selgitas ta. "Tegu on sellise klassi tatiklikkusega, et selle adekvaatne kirjeldamine moraalsel skaalal on paratamatult solvang."

"Kuidas on võimalik austada riigitegelasi, kes käivad prokuratuuris ajamas sellist jampsi, et isegi lapsed punastavad kuuldes. Selliseid inimesi on psühholoogiliselt võimatu austada," jätkas ta.

Kunnuse arvates on ebameeldivalt kõnekas ka teiste erakondade vaikimine.

"Ja siis tuleb mingi mokaotsast möönmine, et polda päris plekitud ja kõik teised teevad ka! Kõik teised teevad ka! No halloo! Selline liivakastivabandus!" hindas Kunnus.

Kui probleem ühte mõistesse suruda, siis oleks see Kunnuse arvates täiskasvanu-au.

"Nende poliitikute hulk, kellel puudub elementaarsel tasemel täiskasvanu-au, on paisunud üle kriitilise piiri," tõdes ta.