Eesti uudised

Tallinn rahastas e-valimisi kritiseeriva raamatu välja andmist (38)

Martin Šmutov, 17. november 2012 18:05
Raamat "Rikutud sedelid" Foto: Stanislav Moškov
Tallinna linnakantselei toetas 11 247 euro ja 20 sendi eest e-valimistest pajatava raamatu "Rikutud sedelid" trükkimist.

Raamatu autoriks on Barbara Simons ja teose tiraažiks on 3000 eksemplari, kuid raamatupoodidest seda leida pole võimalik.

Raamatut jagatakse tasuta IT-ekspertidele, üliõpilastele, raamatukogudele, riigikogu ja Tallinna linnavolikogu liikmetele ning teema vastu huvitundvatele inimestele.

"Kellel on huvi, on võimalik raamat saada tasuta Tallinna linnakantseleist," ütles Tallinna abilinnapea nõunik Siret Kotka.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kirjutas täna oma blogis, et USA professori Barbara Simonsi jutt on täiesti vastupidine sellele, mida räägiti e-valimistest Eestis.

Meeri väitel räägiti Eestis kui populaarsed e-valimised maailmas on, Simons aga tunnistas, et niisuguseid e-valimisi ei tunnustata ega kasutata mitte kusagil peale Eesti. Eestis räägiti, et e-valimistel peaaegu ei olegi nõrku kohti. Simons näitab, et praegused e-valimiste projektid nõrkadest kohtadest ainult koosnevadki.

See kõik on tema äsja trükist tulnud raamatus kirjas ja sellepärast USA loobuski minemast e-valimiste teed.

"Minu ennustus on selline, et kuni Eestis e-valimised samal viisil jätkuvad, seni võidavadki need parteid, kes selle valimissüsteemi enda kasuks tööle panid," väitis Savisaar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee