Eesti uudised

President Ilves katkestas ebamugava küsimuse pärast raadiointervjuu (112)

Toimetas Karoliina Vasli, 15. november 2012, 15:41
Toomas Hendrik Ilves  Arno Saar
Kui Vikerraadio intervjuus küsis ajakirjanik Lauri Hussar president Toomas Hendrik Ilveselt Harta 12 teemal terava küsimuse, katkestas riigipea otsustavalt intervjuu. Ta oli nõus taas jätkama, kui jutuks võeti vabaühendused.

Hussar tsiteeris tänases "Reporteritunnis" Harta 12 teksti: "Vaja on uut ühiskondlikku kokkulepet. Ei Vabariigi president, riigikogu ega valitsus pole ilmutanud soovi olukorda muuta. Kui süsteem ei suuda end ise reformida, tuleb kodanikuühiskonnal oma tahte teostamiseks ja surve avaldamiseks kokku kutsuda alternatiivne institutsioon, milles oleks ülekaalus kodanikuühiskonna esindajad." Hussar uuris, kuidas kommenteerib ettepanekut Ilves, peale selle, et selles on selge kriitika Ilvese suunal, kes pole mitte midagi teinud.

Ilvese vastust ei tulnud. Saade oli eelsalvestatud ja nüüd võiks raadioeetris kuulda Hussari häält: "Siinkohal katkestab president intervjuu, öeldes, et ei taha astuda põhjendamatusse sõnasõtta harta kirjutajatega." Hussar jätkas, et president viitas oma korduvatele seisukohavõttudele, näiteks sellele, kus ta ütles, et erakondade keelatud rahastamine peaks tooma kriminaalkaristuse.

Hussar lisas, et küll aga nõustus Ilves kommenteerima vabakonna suuremat rolli. Seejärel võis taas kuulda Ilvese häält. Varasemaga võrreldes palju elavamal tooni selgitas Ilves, kuidas ta on juba aastaid rääkinud, et vabakonna rolli tuleb suurendada ja rohkem kaasamisega tegeleda.

Samal teemal

22. jaanuar 2016, 15:01
ERR-i saatejuht Lauri Hussar asub tööle Postimehe uudistejuhina
15. november 2012, 07:00
Valitsuse pakutavast demokraatiast hakkab rahval kõrini saama
14. november 2012, 11:29
Üllatav? President Ilves kritiseerib ka valitsuse kritiseerijaid

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee