Toomas Hendrik Ilves (Arno Saar)

Kui Vikerraadio intervjuus küsis ajakirjanik Lauri Hussar president Toomas Hendrik Ilveselt Harta 12 teemal terava küsimuse, katkestas riigipea otsustavalt intervjuu. Ta oli nõus taas jätkama, kui jutuks võeti vabaühendused.

Hussar tsiteeris tänases "Reporteritunnis" Harta 12 teksti: "Vaja on uut ühiskondlikku kokkulepet. Ei Vabariigi president, riigikogu ega valitsus pole ilmutanud soovi olukorda muuta. Kui süsteem ei suuda end ise reformida, tuleb kodanikuühiskonnal oma tahte teostamiseks ja surve avaldamiseks kokku kutsuda alternatiivne institutsioon, milles oleks ülekaalus kodanikuühiskonna esindajad." Hussar uuris, kuidas kommenteerib ettepanekut Ilves, peale selle, et selles on selge kriitika Ilvese suunal, kes pole mitte midagi teinud.

Ilvese vastust ei tulnud. Saade oli eelsalvestatud ja nüüd võiks raadioeetris kuulda Hussari häält: "Siinkohal katkestab president intervjuu, öeldes, et ei taha astuda põhjendamatusse sõnasõtta harta kirjutajatega." Hussar jätkas, et president viitas oma korduvatele seisukohavõttudele, näiteks sellele, kus ta ütles, et erakondade keelatud rahastamine peaks tooma kriminaalkaristuse.

Hussar lisas, et küll aga nõustus Ilves kommenteerima vabakonna suuremat rolli. Seejärel võis taas kuulda Ilvese häält. Varasemaga võrreldes palju elavamal tooni selgitas Ilves, kuidas ta on juba aastaid rääkinud, et vabakonna rolli tuleb suurendada ja rohkem kaasamisega tegeleda.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis