Eesti uudised
"Reporteri" video!

Usalduse kadumise tõttu vallandatud tipparst saab haiglalt kopsaka hüvitise (61)

Toimetas Marge Sillaots, 10. november 2012, 21:57
Eesti tippkardioloog Hasso Uuetoa nõudis kohtu kaudu Põhja-Eesti Regionaalhaiglalt (PERH) ligi poole aasta suurust palka kahjutasuks alusetu vallandamise eest, mille kohus rahuldas.  

Möödunud aastal vallandas PERH seal 18 aastat töötanud Uuetoa, põhjuseks usalduse kadumine – talle heideti ette konkureerivas haiglas ajaloolise operatsiooni tegemist. "Reporteriga" rääkinud Uuetoa sõnul olevat Eestis tavaline, et arstid mitmes haiglas lisa teenivad. Lisaks olnud tal selleks ka PERHi juhtkonna nõusolek, sest töötas konkurendi juures oma vabast ajast.

Samal teemal

"Kokkulepe oli mul olemas. Siin muidugi juhtkond nõuab töölepingus kirjalikku kokkulepet konkurendi juures töötamiseks, seevastu kellelegi kirjalikku kokkulepet ei anna ja siis nüüd võtabki suuliselt neid kokkuleppeid päevapealt tagasi, kui tahab," rääkis Uuetoa.

Kardioloog andis endise tööandja Harju maakohtusse, kus nõudis vallandamise eest poolt aastapalka, pluss puhkusetasu. Kohus rahuldas Uuetoa hagi ning kohtuotsuse järgi peab PERH hüvitama Uuetoale ligi 37 000 eurot.

"Kohus leidis, et minu vallandamine oli ebaseaduslik. Muidugi kohus võttis kõige lihtsama punkti, et see oli ka juriidiliselt ebakorrektselt vormistatud," ütleb Uuetoa, kes tunnistab, et otsus otsest meelerahu ei toonud, sest ta elu on jätkuvalt sassis. Seevastu on ta enda sõnul läbirääkimistele avatud.

Kas PERH kaebab otsuse edasi, selgub järgmisel nädalal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee