Eesti uudised

Abivajajaid tuleb järjest juurde  

ÕL , 10. november 2012, 08:00
«Üheksal kümnest Ida-Tallinna keskhaigla hoolduskliiniku ravikindlustamatute osakonna abi vajanutest on vähemal või suuremal määral olnud probleeme alkoholiga. Narkomaane on vähem kui viis protsenti, aga neid tuleb järjest juurde,» kirjeldab oma haigeid vanemarst Heiki Pärnpuu.

Ravikindlustamatute osakonnas Magasini tänaval saavad abi siiski mitte ainult elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, vaid ka täiesti rahuldavalt eluga toime tulevad patsiendid. Need, kellel mingil põhjusel puudub ravikindlustus ja kes võivad loota ainult erakorralisele abile, mida rahastab haigekassa. Seetõttu saadab osakonda siiani «vaestehaigla» kuulsus, millele patsientide koosseis mõistagi oma pitseri on vajutanud, ja selle nime all – töötajate arvates teenimatult – tallinlased seda teavadki.

Samal teemal

«Möödunud aastal viibis meil statsionaaris 350 haiget ja polikliinikus sai abi 1500 inimest,» räägib Heiki Pärnpuu. «See ei tähenda muidugi, et ambulatoorset ravi oleks saanud poolteist tuhat inimest – mõni käis meil ühe korra, teine jälle kümme. Haiglaravi vajanute arv on varasemaga võrreldes suurenenud viiendiku võrra ja polikliinikukülastuste arv 26%. Tegemist on suurema kasvuga, kui oli 2010. ja 2011. aastal. Jätkuvalt noorenevad ka patsiendid. Ravikindlustamata noored ei saakski abi mujalt kui sellest Eestimaal ainulaadsest raviasutusest.

Viimase poole aastaga on suurenenud parasitaar- ja infektsiooniliste haigestumiste hulk. Lõviosa osakonnas ravitavatest tõbedest moodustavad aga siiani naha- ja nahaaluskoe haigused, traumad ja närvisüsteemi haigused.

Meie osakonnast ei saadeta kedagi tagasi tänavale,» kinnitab Pärnpuu. «Tervenenud kodutud saadame sotsiaalmajja Männikule, kus nad saavad vähemalt öömaja ja vajalikku nõustamist.»

Ravikindlustamatute osakond tähistab nelja kuu pärast oma 15. sünnipäeva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee