Uudised

EMA Tartu filiaali juhatab Laine Jänes  

19. juuni 1997, 00:00

MARTIN PAU

Eesti Muusikaakadeemia (EMA) nõukogu valis sügisest Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ruumides tööd alustava EMA Tartu filiaali juhatajaks senise linnavalitsuse kultuuriosakonna peaspetsialisti Laine Jänese (32).

EMA õppeprorektor Andres Pung ütles, et peale Laine Jänese kandideeris EMA filiaali juhataja kohale viis inimest. "Otsustamisel sai määravaks tema muusikaline haridus, keelteoskus, osalemine Tartu filiaali avamise ettevalmistustöödes ning hea organiseerimisvõime," loetles Pung.

Laine Jänes tõdes, et on loomulikult EMA nõukogu otsusega rahul. "Mõnevõrra tuli üllatuslikult, et ma sellest konkurentsist läbi läksin," sõnas ta. "Kaks kandidaati olid ikkagi väga tugevad - professor Sööt ja Kadri Leivategija. Mul on hea meel usalduse üle, samal ajal tunnen kohutavat vastutuse kasvu võrreldes dokumentide sisseandmise ajaga."

Laine Jänes on lõpetanud nii EMA põhi- kui ka magistriõppe koorijuhtimise erialal. 1985. aastast on ta pidevalt töötanud õpetajana Elleri-nimelises muusikakoolis ning vahepeal ka Tartu Õpetajate Seminaris.

1994. aastast töötab noor daam Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna peaspetsialistina professionaalse muusika ja kooride alal. Väljavalitu kinnitas, et side kultuuriosakonnaga säilib kindlasti ka edaspidi.

Probleemid õppekavadega

25. juunini kestab EMA Tartu filiaali tudengikandidaatide avalduste vastuvõtt. Sisseastumiseksamid algavad 26. juunil ning immatrikuleeritud selguvad 1. juuliks. Õppetöö Tartus algab 25. augustil.

Laine Jänese sõnul on tema esimesed tööülesanded EMA Tartu filiaali juhatajana seotud tudengite vastuvõtu ja õppekava paikapanekuga. "Esialgu ei tea me ju veel, mitu neist kümnest üliõpilasest, kelle me Tartusse õppima võtame, soovib õppida viiulit, mitu laulmist jne." Ta ei soovinud prognoosida, mis erialad saavad olema populaarseimad.

Muusikaakadeemia on sõlminud Tartu filiaali hüvanguks koostöölepingud Elleri kooli, Vanemuise teatri ning Tartu Ülikooliga. Neist esimene annab kasutada oma ruume, Vanemuine lubab olla EMA üliõpilastele orkestri-, koori- ja ooperistuudio praktikabaasiks.

TÜ garanteerib EMA tudengitele võimaluse õppida ülikoolis üldaineid, akadeemia pakub omakorda muusikalist õpet. Laine Jänese hinnangul võib kujuneda suurimaks probleemiks TÜ üldainete ja EMA filiaali individuaalainete õppekava paikapanek.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee