"Me võime oma maksusüsteemi vaadata ka kui sotsiaalset lepingut kodanike ja riigi vahel, mida austatakse," ütles Andrus Ansip (Aldo Luud)

Peaminister Andrus Ansip ütles täna Helsingis toimuval kõrgetasemelisel foorumil, et Euroopa Liidu puhul ei saa rääkida tõelisest ühtsest turust seni, kuni lisaks õigusraamistikule pole välja ehitatud korralikku Euroopat ühendavat taristut. Peaminister kiitis ka Eesti maksusüsteemi.

"Ühisturg aitab luua töökohti ning soodustab majanduskasvu. Kuid ühisturg tuleb lõpuni ehitada ja selle eelduseks on lisaks teenuste ja digitaalse ühtse turu liberaliseerimisele ka Euroopa ühendatus. Euroopa Liidu rahasid tuleb eelkõige kasutada Euroopa eri osi ühendava taristu - erinevate ühendusteede - väljaehitamiseks. Me peame Euroopa tõeliselt ühendama, et ühisturust kasu saada."

Ansip rääkis paneeldiskussiooni sisse juhatavas sõnavõtus ka euroala riikide avalikkuse toetusest vajalike majandusreformidele, tuues näiteks Eesti maksusüsteemi ja eelarvepoliitika.

"Me võime oma maksusüsteemi vaadata ka kui sotsiaalset lepingut kodanike ja riigi vahel, mida austatakse," ütles Ansip. "Maksumaksjad maksavad makse siis, kui maksusüsteem on neile selge ja läbipaistev ning nad võivad olla kindlad, et nende raha kasutatakse mõistlikult, vältides üleliigseid kulutusi. See tagab ka toetuse vajalikele reformidele, kuna maksumaksja ei poolda elamist järgmiste põlvkondade arvel."

#g_2433#

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis