Peaminister Andrus Ansip teenib kuus 3999 eurot, Tero Taskila teenis üle 33 200 euro kuus.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Karoliina Vasli 1. november 2012 12:53
Mõni aeg tagasi oma palka arstide omaga kõrvutanud peaminister Andrus Ansip võttis nüüd ette Tero Taskila palga ja ütles sarkastiliselt, et tema mõistmatus selle suuruse osas võib tulla kadedusest.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil sõnas Ansip, et ei mõista, miks peab ühe pisikese ettevõtte juht saama 33 200 eurot kuus. "Võib-olla tuleb ka kadedusest, et mina ja teised ministrid ei saa ligilähedalegi." Ta jätkas: "Aastas küll jah... " Ansip ütles, et ta ei saa aru, miks me ei võiks kasutada juhtimisel neid spetsialiste, kes Eestis olemas on. "Kes minu hinnangul lennundusest üksjagu hästi tunnevad."

Peaminister teenib kuus 3999 eurot. Kuu aega tagasi tõi Ansip oma palganumbri valitsuse pressikonverentsil jutuks, kui räägiti arstide palkadest. Ta märkis, et temagi oleks õnnelik kui tipparsti palka saaks, aga saab vähem.

Estonian Airi skandaali kohta märkis Ansip sedagi, et ühes asjas võib veendunud olla. "Valitsus Estonian Airi pankrotti küll ei lase." Ta lisas, et ta ei juhindu mitte niivõrd empaatiast, vaid ka majanduslikust huvist. "Sellise tegevuse mainekahju on kordades suurema summaga võrreldav kui ühe ettevõtte maksejõutusest päästmine," selgitas Ansip. Ta täpsustas, et hetkel pole Estonian Airi puhul maksejõutusest põhjust rääkida.

Mis edasi teha? Ansipi sõnul tuleb välja töötada uus äriplaan. "Ei saa käsi rüppe lasta ja öelda, et meil ei lähe oma lennuettevõtet vaja."