Eesti uudised

Meeleavaldusse ülbe poliitika vastu pidi sekkuma ka politsei (29)

Teet Teder, 30. oktoober 2012 06:59
VILISTATI VÄLJA: Eilsel meeleavaldusel sooviti anda selge signaal, et kohaletulnutele ei meeldi valelik ja vassimist täis poliitika. «Nõuame ausust ja vastutamist valijate ees! Tahame teada, kes pani raha reformierakondlase ämma kappi ja mida ta selle eest vastu sai!» kuulutasid korraldajad. Foto: TEET MALSROOS
Kui eelmisel nädalal tahtsid EKA tudengid Reformierakonna vastast meeleavaldust teha, jäi see partei osava sahkerdamise tõttu ära. Eile meeleavaldus korraldati. Kohale ilmus poolsada inimest ja sekkuma pidi politseigi.

"Meeldivalt palju on ühepäevase etteteatamise kohta inimesi tulnud," ütleb üks meeleavalduse korraldajaid Loore Raav. "Aitab valetavast poliitikast, kuidas sai raha ämma kappi?" küsib ta, sest näeb, et tema pole ainus, kellel poliitikute käitumine hinge kriibib. "Kommentaariumid on täis inimesi, kes võiks tulla kohale. Tundub, et inimestel kripeldab." Korraldajad ei ehita õhulosse, et nüüd kohe kõik valelikud poliitikud ausaks muutuvad. "Soovime, et see annaks kõneainet, et inimesed räägiksid ja küsiksid selle kohta," seletab Raav, miks meeleavaldus korraldati, ega välista, et huvi korral seda veel teha võiks. "Inimestel on villand, et neile näkku valetatakse."

Tunniajaline meeleavaldus peeti Tõnismäel Reformierakonna peakontori juurest üle tee, et mitte jääda samasse lõksu, kuhu astusid eelmisel nädalal meelt avaldada püüdnud EKA tudengid. Nimelt oli Reformierakond registreerinud oma avaliku koosoleku, ja kuigi seda ei korraldatud, polnud võimalik samas kohas ühtki teist meeleavaldust teha.

Meeleavaldusse, kus poliitikuid maha vilistati ja neilt plagudel kahtlaste rahasummade kohta päriti, pidi sekkuma politsei. Ei olevat viisakas majale lumepallidega kirjutada...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee