PÄÄSTEKESKUSES: Mormanno haiglast evakueeritud patsiendid ootavad päästetöötajate korraldusi. (AFP/Scanpix)

Reede öösel kell 01.05 tabas Lõuna-Itaaliat maavärin, mille tugevuseks mõõdeti 5,3 magnituudi Richteri skaalal.

Maavärina kese asus Pollino mägedes. Sealne kõrgeim tipp on 2225 meetrit ja mägesid ümbritseb Pollino looduspark, millest pool asub Basilicata maakonnas ja teine pool Calabria maakonnas. Kuna Pollino mäed on väheasustatud ning metsikud, siis ei ole seal ka suuri linnu. Kõige rohkem sai kannatada Calabria maakonna Mormanno linnake, kus elab veidi üle 3000 elaniku. Ainus hukkunu oli Scalea linna 84aastane elanik, kes suri infarkti tõenäoliselt maavärinast põhjustatud ehmatuse tõttu.

Itaalia Rahvusliku Geofüüsi-ka ja Vulkanoloogia Instituudi (INGV) andmetel asus maavärina epitsenter 3,8 kilomeetri sügavusel. Maavärinale järgnes 27 järeltõuget, mille tugevus ulatus 2–3,3 magnituudini. Pollino mägedest veidi põhja pool asuvates Sirino mägedes registreeriti samal ööl kahemagnituudine maavärin, vahendab ajaleht La Stampa. Pollino maavärin oli niivõrd tugev, et seda oli tunda ka suurlinnas Napolis ja industriaalses Tarantos.

Mormanno elanikud veetsid öö tänavatel või otsisid varju autodes. Mormanno linna haigla 36 patsienti evakueeriti, kuna haiglahoone sai maavärinas kannatada. Koolid suleti kaheks päevaks ning juba eile hommikul hakati kontrollima hoonetele tekkinud kahjustusi ning nende ohutust. Kuniks kontrollid on tehtud, tuleb kohalikel elanikel oma kodudest eemale hoida. Tsiviilkaitse paigaldas peavarjuta jäänutele telklinnaku.

Kohalike sõnul ärkasid nad üles maavärinast tulenevate tugevate tõugete peale ning tormasid paanikas tänavatele. Mormanno turismitalu pidaja Angleo Donnaci ütles Corriere della Sera ajakirjanikele, et maavärinaöö oli hirmus.

"Krohvitükid kukkusid laest, treppi tekkis suur pragu ja me tormasime alla tänavale, valgustades teed mobiiltelefonidega," lisas Mormanno hostelipidaja

Giuseppina Capalbi.

Il Fatto Quotidiano andmetel on sama piirkonda viimastel aastatel tabanud üle 2000 maavärina, tugevuselt on need eilsele alla jäänud.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis