Streik Põhja-Eesti regionaahaiglas.Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Karoliina Vasli 22. oktoober 2012 14:25
Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst Andres Ellamaa rääkis Eesti tervishoiusüsteemi kitsaskohtadest ja tõi välja, et idast arstide importimine poleks imerohi. Ka arvab ta, et arstide koolitusmahte ei peaks suurendama.

On räägitud, et ehk võiks idast tulla arstid, kes siinsete palkadega rahul oleks. "See arst rändab edasi lääne, sinna tema jääb," sõnas Ellamaa täna rahvusraamatukogus toimuval tervishoiukonverentsil. Ta kritiseeris ka keeleoskust, umbkeelseid arste tema sõnul vaja pole. "Näiteks sõna "valu" iseloomustab eesti keeles 80 eri varianti, arst peaks keelt väga detailselt oskama."

Ellamaa kritiseeris ka mõtet, et arste võiks Eestis rohkem koolitada. Ta tõi välja, et see oleks tühikäigul töötamine. Ta märkis, et kui kümne aastaga on tuhat arsti välismaale läinud, siis on kümme arsti tühjalt toodetud. "Oleme Euroopat päris kõvasti aidanud, arsti koolitamine on hirmus kallis lõbu," torkas ta.

Haigekassa kohta ta märkis, et tegelikult ei peaks seda asutust nii palju kritiseerima, sest see on vaid raha vahendaja. Küll kritiseeris Ellamaa valitsust ja poliitikuid üleüldiselt. "Neil puudub igasugune huvi tervishoiu vastu. Huvi tekib siis, kui vaja endal arsti juurde minna või valimised tulemas."