Eesti uudised

Hispaania majakaaslased süüdistavad Tiit Madissoni vargustes ja peksma ässitamises (157)

Arvo Uustalu, 19. oktoober 2012 07:00
DISSIDENT: Kakluse ajal kadus jäljetult just see Tiit Madissonile aeg-ajalt kasutada antud arvuti. Foto: Erakogu
"Uks löödi prõmdi lahti ja kaks meest tulid sisse. Üks neist haaras mul kõrist. Püüdsin tugevalt purjus ja minu vastu üles keeratud mehi maha rahustada ja mitte vastu hakata, aga asi läks ikka väga hulluks kätte," räägib elupõlise dissidendi Tiit Madissoni Hispaania residentsis räigelt peksa saanud ja arvutist ilma jäänud Raimond.

Kaks aastat tagasi elukaaslasega Hispaaniasse kolinud Tiit Madissoni valduses olevast veeta ja elektrita mahajäetud hoonest on saanud eestlastest eluheidikute, varaste ja joodikute varjupaik, kus kehva õnne korral võib ka peksa saada.

Samal teemal

Andke meie poolt ka!

Tartu kandist pärit Raimond tõdeb, et kuna hoone esimese korruse töökojas vedeles raudkang ja ka muud tööriistad, siis vastu hakata ta ei julgenud. Kuigi mees üritas olukorda rahumeelselt lahendada, hakkasid rusikahoobid näkku sadama. "Kulmu kohale tehti hiljem arsti juures neli õmblust ja pool nägu oli verd täis. Madisson mitte ainult ei kuulnud kaklust, vaid tema oli ka selle õhutaja. Hüüdsin kaks korda kõva häälega appi. Ühel korral ka eesnimepidi Tiitu ennast. See maja kostab väga hästi läbi ja pärast jõudsime kaklusega ka välja. Tiidu naine veel karjus, et andke meie poolt ka, andke meie poolt ka!" räägib veel suve hakul legendaarset dissidenti oma eeskujuks pidanud mees.

Raimondi väitel võttis peksmise ajal üks sissetungijatest ära tema arvuti, mida ta oli majaperemehele varem lahkelt kasutada andnud. Armetult peksa saanud mehel õnnestus saunaruumi pääseda ja uks enda taga kinni suruda.

"Ütlesid veel, et kits jäi ukse vahele. Panin tossud kohe jalga, võtsin hädavajalikud asjad kaasa ja põgenesin katuse kaudu. Kui kohalikku baari jõudsin, siis teatati politseile ja kiirabile. Asi juhtus septembri lõpul reedel ja lennukipiletid Eestisse olid mul teisipäevaks. Ööbisin trepikojas ja ühe öö sain veeta hotellitoas, mille eest maksis kirikuõpetaja naine 30 eurot," räägib ta.

Laupäeval politseiga Madissoni ukse taha läinud Raimond oma asju kätte ei saanud. "Tiit oli kohe puhevil ukse peal ja küsis, et tulidki siia Hispaaniasse kitse panema või? Küsis, kas tahad veel saada või?" meenutab ta.

Raimond sai majast välja visatud reisikoti siiski kätte, kui läks asju tagasi küsima koos inglasest baariomanikuga. Paraku oli sellest puudu mitu raamatut ja muidki asju. "Terje ütles algul, et kotti ei ole, Tiit ütles, hää küll, tule võta oma kott. Teisipäeva hommikul lendasin Eestisse tagasi," räägib Raimond.

Väikseid lapsi ei söö

Paar päeva tagasi helistas Raimondile peksmises osalenud ja äsja kodumaale naasnud Aare. Mehed rääkisid asjad sirgeks ja Aare tunnistas, et laskis Madissonil end valedega üles keerata. "Esimene mõte oli, et kuna nad minu aadressi teavad, siis tulid nüüd tapma või koslepit andma. Aare rääkis mulle hoopis, et järgmisel päeval hakkas talle koitma, kuidas tema purjusolekut ja äkilist meelt ära kasutati," nendib Raimond.

Nõnda juhtuski, et kaks Madissoniga elamist jaganud meest leppisid omavahel ära. Mõlemad tõdevad, et muu hulgas teeb neile meelehärmi seegi, et nii mõnegi eestlase jaoks eeskujuks oleval Madissonil on hoopis teine pale, kui kodumaal arvatakse.

Verine kaklus ja arvutivargus said Raimondi sõnul alguse sellest, et Madisson himustanud tema arvutit ja pressinud temalt majajagamise eest taskuraha välja.

Aare kinnitab, et on oma silmaga näinud, kuidas Madissoni naine Terje temaga maja jagavate inimeste asjades sobrab.

"Kellel on kadunud üks asi ära, kellel teine. Endalt polnud eriti midagi peale söökide ja jookide võtta, sest minu kogu raha varastati ära juba Barcelonas. Aga pidevalt oli nõnda, et kui keegi ära läks, siis Madisson ajas nende peale. Võõraid seal ju ei käinud. Ja alkoholiprobleem oli nii temal kui Terjel päris suur. Söögid said nad poe tagant, aga Tiidu pension läks kohvile ja veinidele," räägib Aare.

Aare sõnul ajasid kohalikud kisanud ja asju rabama hakanud naise poe tagaukse juurest ära. "Ütlesid, et need lollakad Venemaalt. Mina ei ole diagnooside panija, aga Tiidul on kahjuks ka foobiad. Eks ta hakkab ka teile kohe rääkima sellest, et oleme kinnimakstud kapo agendid ja organite karvane käsi ulatub Hispaaniasse välja," nendib ta.

Elupõline dissident võtab telefonitoru esimeste kutsumiste peale, kuid on tõre.

"Kuulge, kas teile ei ole öelnud, et Madisson sööb Hispaanias kolmeaastaseid lapsi? Mina igasugust totrust, mida agendid räägivad, ei kommenteeri. Kõike head, nägemist!" ütles Madisson eile pärastlõunal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee