Eesti uudised

Asso Kommer mõrvakahtlustuse saanud õpilasest: ei tahaks Janarist seda uskuda (29)

Urmas Kaldmaa, 16. oktoober 2012 07:02
LEIDMISPAIK: Denissi surnukeha leiti Pärnu Rääma linnaosa ühest hoovist. Foto: Urmas Kaldmaa
"Koolis küll Janaris mingit erilist julmust märgata polnud. Niipalju kui mina teda tunnen, ei tahaks Janarist seda hästi uskuda," iseloomustab Pärnu noortejuht ja omaaegse jäägrikompanii pealik Asso Kommer oma kunagist õpilast, kelle kohus neljapäeval eriti julmas tapmises kahtlustatavana vahistas.

Asso Kommeri sõnul olnud Janar (22) suhteliselt tavaline õpilane, kes õppida eriti ei viitsinud, aga kuidagi kolmed välja venitas. Ta õppis Pärnu Rääma põhikooli nn Tootside klassis, kuhu olid kokku kogutud raskesti kasvatatavad poisid. Kommer oli selle klassi juhataja. "Ma ei tahaks seda juhtumit kommenteerida, praegu on liiga vara. Alles esitati ju kahtlustus. Sellepärast ei tahaks öelda ei head ega halba. Ma ei tea, kas ta seda tegi või ei teinud. Las politsei uurib ja tõestab," räägib Kommer. "Minu meelest on üldse väga kahtlane, et paar tundi pärast vahistamist on asi ajalehes ja "Aktuaalses kaameras". Seal on tegemist kellegi sihipärase tegevusega."

Samal teemal

Ka Janari kaitsja Hannes Toodu jääb Janari juhtumi kommenteerimisel napisõnaliseks. "Ma olen tema kaitsja ja ei saa pooleliolevaid kriminaalasju kommenteerida. Kahtlustusi esitatakse inimestele sageli igasugustes asjades, aga paljudel juhtudel ei leia need kahtlustused tõendamist," ütleb Toodu.

Võib ka aru saada, et noored, kelle hulgas Janar liikus, ei tunne erilist vajadust oma mälestusi ja arvamusi tema kohta avalikkuse ees esitleda. Rääma linnaosa ühes majahoovis, kus mõni kuu tagasi tapeti samuti noor mees, laovad karmi näoga noored mehed parajasti puid. Ea poolest võiksid nad Janarit tunda, Pärnu pole nii suur. Kuid ei, ka nemad ei tea või ei taha tema kohta midagi öelda. "Kas see lõikuja või? Ei, teda me ei tunne. Ärge meid küll temaga seostage," ütleb üks rohkete tätoveeringutega noor mees.

Denissi (20) rohkete torkehaavadega surnukeha leiti 23. septembri varahommikul Pärnu Rääma linnaosa ühe kortermaja akende alt. "Olime kõik šokis, kui Denissi surmast kuulsime. Ta oli vaikne ja väga rahulik inimene. Tal ei olnud vaenlasi," rääkis sõber Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee