Elu

Reigo Tamm: suviste grillimistega ma paisun, aga sügisel proove tehes läheb kogu polster maha (6)

Aigi Viira, 15. oktoober 2012, 06:59
LOKIRULLIDEGA TENOR: «See, et mul on lokirullid peas, on vana nali,» muigab Reigo, kel tuleb nii «Kevadise ärkamise» kui ka «Lõbusa lese» eel, lokirullid peas, istuda. «Millegipärast kõik grimeerijad arvavad, et lokid teevad mind armsaks. Tahavad isegi pärislokke teha: teeme keemilised, sulle sobiksid!»  Teet Malsroos
Kui Reigo Tamm (23) augusti algul rätsepaile kostüümimõõte andma pidi minema, oli ta eelmisel päeval vaat et näljas. "Kolmapäeva hommikul oli mõõtmine ja siis ma väga teisipäeva õhtul süüa ei julgenud," naerab Reigo. "Hoidsin ennast tagasi, et järgmisel päeval ju see kuradi mõõtude andmine. Tegin veel rätsepatele nalja, et on teil ikka kaks mõõdulinti – et ühest jääks minu puhul napiks."

"Ütlesin veel, et nüüd läks minu pärast "Kevadise ärkamise" kostüümieelarve poole suuremaks, kui minu mõõdud said võetud," naerab Reigo, kelle pikkust ja laiust andis siiski ühe, mitte kahe mõõdulindiga kontrollida.

"Palusin neid küll, et võtku nad mu kostüüm kohe veidi väiksemaks, et ma ju tean ja tunnen ennast," jutustab Reigo, kes eelmise aasta augustis andis Vanemuises kostüümimõõte opereti "Lõbus lesk" tarvis. Kui kostüüm valmis sai, oli noormees nii ohtralt kilosid kaotanud, et lavarõivad tuli kohe väiksemaks kohendada.

"Ma ju tean, et suviste õllejoomiste ja grillimistega ma paisun, aga kui teatris proove teen, siis kõik polster läheb maha," kõneleb Reigo. "Ja see kaalulangus pole pisike, vaid suur."

"Las poiss räägib, et võtab alla!"

Ehkki Reigo rätsepaile loengut pidades aususest helendas, ei uskunud keegi, et noormehel on tõsi taga. "Rätsepad naersid," kirjeldab Reigo. "Et loomulikult-loomulikult, las poiss räägib, et võtab alla! Ja siis, kui käisime pärast kostüümiproovis, olid nad jahmunud: poiss lubas ja pidaski lubadust. Ongi kaotanud siit seitse ja sealt kuus sentimeetrit! Kui esimest korda kostüümipüksid jalga panin, siis tõesti – Norman Salumäe oleks peale minu neisse pükstesse ära mahtunud. Ilmselgelt olid need püksid mulle liiga suured. Siis tegidki rätsepad neid riideid mulle väiksemaks – püksid ja pintsak võeti kitsamaks."

Praegu paistab Reigo kahanemine hooga jätkuvat. "Nende etendustega võtan ma kindlasti veel alla," usub noormees. "Iga päev tuleb ju mängida. Tantsimised ja laulmised – ja see võtab higistama ja ähkima. Kui nii iga päev rassid, siis on loomulik, et hakkad kaalu kaotama."

Tegelikult pole aga üldse tähtis, kui palju või vähe Reigo kaalub – just turdimat tüüpi näitlejat "Kevadise ärkamise" lavastajad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson oma tükki otsisid. Ning nagu ikka, sai kogu lugu alguse telefonikõnest. "Suve hakul vaatasin, et üks vastamata kõne ja võõras number," jutustab Reigo. "Võõras number tekitab ju erutust – kas tuleb mõni uus tööpakkumine. Helistasin tagasi. Anti pakkuski rolli. Ma läksin elevile nagu väike laps. Kilkasin hääletult." Reigo lisab, et kõik toimus nagu filmis. "Ütlesin siis ilma emotsioone näitamata, et tundub huvitav pakkumine," räägib Reigo, kuidas ta alateadlikult filmidest nähtud staaride käitumisviisi kopeeris. Ning kui küsiti, kas noormees saab järgmisel hommikul castingule tulla, jooksis lugu kui filmistseen edasi: "Sõnasin, et vaatan märkmikust järele. Krabistasin märkmikulehti ja siis teatasin, et mingi väike vaba aeg mul siin on. Tegelikult oli mul terve päev vaba! Aga ei saa ju seda sel hetkel ausalt välja öelda, kui tööpakkumist vastu võtad!"

Toonane casting – ettelaulmine ja etüüdid – käis välgukiirul. "Ütlesin kohe alguses Taavile, et kas ta ikka teab, et ma olen suur poiss, noh paksem poiss," ütleb Reigo, kes kuulis vastuseks, et see ollagi väga hea ning et lavastajad on Reigo suurusega kursis. "Siis mõtlesin jälle, et mida nad nüüd teavad? Arvavad, et olen hiigelsuur! Mõtlesin, et jumal issand, ja pabistasin."

"Mõtlesin, et pean mitu päeva praadima!"

Eriti pelgas Reigo, et läheb lavastajatega kohtuma ning siis ahmivad nood tema kogu nähes õhku, tunnevad piinlikkust ja pärast prooviesinemist ütlevad napilt, et tüpaaž ei sobi. "Ma olen seda ju filmist näinud, kuidas nood asjad käivad. Sealt on siis mul mingid foobiad – selle nimi on läbikukkumishirm," tunnistab Reigo naerdes.

Kui kõik etteasted aga läbi said, ei kõnelnud keegi tema kogust, vaid öeldi lihtne lause: "Me arutame ja helistame sulle!" "Naersin, et see on nüüd küll vana hea lause," muigab Reigo. "Olen seda ju filmides näinud!" Otsus tehti aga nii kiiresti, et Reigo oli vaevalt nukuteatrist kirjanike majani vantsinud, kui tuli telefonikõne, mis kinnitas, et noormees on rollile võetud.

"See oli eriti lahe, mõtlesin, et pean mitu päeva praadima!" itsitab Reigo. "Mulle hakkas see muusikalimõte ju juba enne meeldima. Ma olen kolm aastat ooperilaulmist õppinud, aga see tähendabki, et tavaliselt tegelen ooperi ja operetiga. Ooperilauljad ju tavaliselt muusikale ei tee. Aga et ma olen nii noor, laulmistki vaid kolm aastat õppinud, siis ei välista ma küll ühtegi žanri. Isegi balletti mitte. Iga asi annab ju võimalusi end näidata."

"Elan Tallinnas, tegutsen Tartus, aga olen Virumaa patrioot!"

"See võib mõnele inimesele tunduda välisfassaadina, aga tegelikult see ei ole nii, et Virumaa on mulle väga tähtis," ütleb Reigo. "Elan Tallinnas, tegutsen Tartus, aga olen Virumaa patrioot. Sündisin Rakveres, esimesed aastad elasin Tamsalus ja siis kolisime emaga Tapale. Side on mul Tapaga siiani – pere ja sõbrad on ju seal. Ning mul on kaks koduteatrit: Nuku- ja noorsooteater Tallinnas, Vanemuise teater Tartus – nad hoiavad mind hästi!"

Mitme linna vahel tiirutav Reigo on võtnud südameasjaks kodukandis kontserte korraldada. "Kui Tapal elasin ja seal mingeid kontserte ei olnud, siis hakkasin ise korraldama," kõneleb Reigo, miks ta koolipoisina muusikuid Tapale esinema kutsuma asus. "Kui näed, et ei ole, siis võid ju kiruda, et miks ei ole, aga mina sain keskkoolis käies mingil hetkel aru, et ma võin ju ise teha!"

Nii korraldabki ta kaheksandat aastat kontserdisarja "Noored muusikud" ja seitsmendat aastat "Rosaariumi" kontserte Jäneda mõisa roosiaias. Tuleva aasta plaanid on noorel mehel nonde kontsertidega juba peas olemas.

Reigo Tamm

Sündinud 1988. aastal Rakveres.

Lõpetanud 2008. aastal Tapa gümnaasiumi ja asunud õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli näitleja erialale, juhendajaks Elmo Nüganen.

Täiendanud end näitlemises Londonis Rose Bruford College’is.

2009. aastast õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist laulu õppejõud Taavi Tampuu juures.

Praegusele ülesastumisele Nuku- ja noorsooteatri rokkmuusikalis "Kevadine ärkamine" järgneb töö Vanemuise teatris: operetigala "Õhtu Straussiga". Pärast seda

ootab Nuku- ja noorsooteater teda oma uude muusikali järgmist rolli tegema.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee