Foto: Tairo Lutter
Karoliina Vasli 13. oktoober 2012 18:29
Harjumaal Saue vallas lõppes koolinoorte pidu sellega, et 18 purjus alaealist viidi politseijaoskonda ja nende suhtes alustati väärteomenetlust.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Helin Vaher ütles Õhtulehele, et eile õhtul kella 22 paiku sai politsei anonüümse vihje, et alaealised peavad Koppelmaa külas ühes turismitalus pidu. Kuna taolistel juhtudel võib mõni alaealine alkoholi liigtarvitamise tõttu abi vajada, suhtub politsei taolistesse olukordadesse väga tõsiselt. Kohale saadeti koguni kaheksa patrulli.

"Kohapeal oli kokku umbes 60 inimest. Peamiselt 16-17aastased, mõni oli ka 18," sõnas Vaher. Õhtulehele teadaolevalt oli tegu ühe Lasnamäe kooli rebastepeoga.

Joobes oli 18 alaealist, kes viidi jaoskonda. Keskmine joove oli 0,20 mg/l, kõige suurem joove oli 0,50 mg/l. Lapsed anti hiljem üle lapsevanematele, laste osas alustati ka väärteomenetlust.

Vaher ütleb oma pindu välja rentivale inimestele, et rentnik peab veenduma, milline seltskond sinna tuleb ja millised on nende plaanid. "Kui tegu on alaealistega, peaks rentnik vastutama, et pidu seal üle käte ei läheks," sõnab Vaher. Ta lisab, et laste puhul peaksid lapsevanemad hoolitsema, et peol oleks ka mõni täiskasvanu, kes peo käigu eest vastutaks ning kontrolliks, et lapsed alkoholi ei tarvita. "Koputaks lapsevanemate südamele, et nad hoiaks end laste tegemistega kursis, et alkoholi tarvitamine ei lõppeks kurvade tagajärgedega."