Eesti uudised

Loomakaitsja Heiki Valner tapetud kotkast: süüdi on kohalikud jahimehed või talunikud (18)

Katrin Rohtla, 11. oktoober 2012, 16:54
Heiki Valner Tairo Lutter
Loomade tulihingelise kaitsja Heiki Valneri hääles on kuulda ärritust, kui jutt läheb Aegna saarelt päästetud merikotkale, kes teisipäeval maha lastuna loomade korjuste keskelt leiti.

"Ma ei oska sõnades öelda, kui kahju mul on. Ei tasu kohalikel jahimeestel väita, et laskjaks oli Lasnamäe seeneline. Olen veendunud, et kohalike jahimeeste või talunike töö," süüdistab Valner karmil häälel.

Ühes on Valner juba ette veendunud, et vastavalt meie riigi võimekusele ei tuvastata süüdlast, mistõttu pääseb RMK väikse rahvatrahviga ja asi loetaksegi lõppenuks.

"Eesti traagika on selles, et püüame näida demokraatliku ja võimsa riigina, aga meie võimekus looduses toimuva ja loomade vastaste kuritegude lahendamises on null," jääb Valner hetkeks vaikseks, et siis vihasel häälel lisada: "Siin ei olnud kotka tapmiseks mitte mingisugust põhjust! Kotkas ei kuulu meie toidulauale!"

Valner on kuulnud lambakasvatajate seas levivat kuulujuttu, et kotkad viivad pisikesi tallesid ära, kuid keegi taolist asja kinnitada ei saavat.

"Kõik teavad, et kotkas on nii haruldane ja neid on nii vähe, neid peaks iga hinna eest hoidma,"  avaldab Valner tapja teo üle nördimust.

Samal teemal

11. oktoober 2012, 15:14
Võigas vaatepilt: surnuks tulistatud kotkas lebas illegaalsel raipeid täis platsil

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee