Andrus Ansip on korduvalt mõista andnud, et tema arstide palganõudmisi ei toeta. Foto: Arno Saar
Toimetas Karoliina Vasli 4. oktoober 2012 12:58
"Kujutate ette, et peaminister ja valitsus langetavad otsuseid lähtudes kõhutundest," küsis peaminister Andrus Ansip , kui talt uuriti, miks vahetult enne arstide streiki arstide palku uurima hakati.

Nimelt kirjutas Äripäev, et peaministri büroo tellis maksu- ja tolliametist andmed arstide palga kohta. Uuring näitas, et tippude teenistus algab 7500 eurost. See info jõudis kohe ka meediasse.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil küsiti Ansipilt, miks uuring telliti. "Mina küsiks, miks rohkem uuringuid ei tellita. Imestaksin siis, kui uuringut poleks tellitud." Ta rõhutas, et otsuseid ei saa teha lähtudes kõhutundest, tahame ju teadmistepõhist ühiskonda.

Ajakirjanik küsis vastu, miks tehti selline uuring just streigi aegu, kasutati meditsiinitöötajate isiklikke andmeid ja lisati ka välismaal teenitud tulu. Ansip sõnas, et arstid väitsid, et teenivad vaid 1200 eurot kuus, see väike number tekitas kõhklusi ja kahtlusi, sestap oli uuringut vaja.

Ansip: mina teenin 3999 eurot kuus

Ansip hakkas ka rääkima, et temagi oleks õnnelik kui tipparsti palka saaks, aga saab vähem. "3999 eurot," rõhutas Ansip oma kuupalga suurust. Ansip lasi enda kõrval istunud keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannusel internetist välja otsida, kuidas on olukord Rootsis (arstid olla väitnud, et Eestis teenivad arstid ministritest vähem, aga Rootsis mitte). "Rootsis saavad ministrid 23 000 dollarit kuus," ütles Ansip ja lisas, et arstid Rootsis nii palju kindlasti ei teeni.

Eestis oli eelmisel aastal 212 arsti, kelle kuuteenistus algas 7500 eurost, 157 arsti, kelle kuuteenistus jäi vahemikku 6500–7500 eurot, ning 429 arsti, kelle kuine tulu oli vahemikus 4500–5500 eurot, kirjutas Postimees nädala alguses.