Eesti uudised

Täna saavad arstiabi erakorralised haiged ja lapsed (28)

Eiris Teeveere, 1. oktoober 2012, 07:23
Streigi ajal suurendatakse traumapunkti töötajate arvu, kuid sinna palutakse siiski pöörduda ainult neile inimestel, kes vajavad erakorralist abi, mitte neil, kelle vastuvõtuaeg polikliinikus ära on jäänud. Foto: TEET MALSROOS
Vastavalt kokkulepetele jätkuvad arstide streigi ajal polikliinikutes vastuvõtud onkoloogilistele haigetele, ülejäänud patsiendid peavad aga hankima tohtri juurde uue aja, mis võib tähendada ka seda, et nad satuvad järjekorra lõppu.

Täna kell 8 algab arstide streik. Kui kaua see kestab, ei osata öelda, kuid on hoiatatud, et võib-olla mitu kuud. Reedel oli Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse esimehele Tõnis Allikule teada, et neil streigib umbes 170 arsti üle 210 vastuvõtte tegema pidavast tohtrist. "40 arsti on vastuvõttudel, mis on tingitud miinimumkokkuleppest, mis on 30 arsti, ja 10 arsti on tänaseks öelnud, et nemad ei streigi," ütles Allik ERRile. Statsionaarse töö toimumist ja erakorraliste, kuni 18aastaste inimeste ja onkoloogiliste haigete vastuvõtmist kinnitas ka Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee. "Kes abi vajavad, need selleta ei jää." Streigi ajaks on oma jõudusid täiendanud EMO ja Pelgulinna sünnitusmaja naistekliinik.

Segaduse vältimiseks palutakse neil inimestel, kel on tänaseks polikliinikutes vastuvõtuaeg kinni pandud, mitte pöörduda erakorralise meditsiini osakonda.

Streiki võetakse üks päev korraga ja sellest lähtuvalt teavitatakse ka inimesi, kelle vastuvõtuaeg jääb ära. Ehk siis esmaspäeval teatatakse teisipäevaste aegade tühistamisest ja teisipäeval kolmapäevastest, juhul kui streik nii kaua kestab.

Infot arstide vastuvõtu kohta ja uutest aegadest saab ka haiglate kodulehtedelt ja infotelefonidelt. Inimestel, kelle vastuvõtuaeg on ära jäänud, palutakse uue aja saamiseks helistada pärast streigi lõppu.

Meedikutele on avaldanud toetust ka Õpetajate Liit ja 123liikmeline Eesti Arstide Selts Rootsis.

Samal teemal

1. oktoober 2012, 13:47
ÕHTULEHE VIDEO: ITK erakorralises vastuvõtus oli täna tööd rohkem kui tavaliselt
1. oktoober 2012, 08:09
Arstide streik on alanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee