Transporditöötajate ametiühingu korraldatud Tartu kiirabiautojuhtide pikett õpetajate streigi toetuseks märtsis 2012. (Raivo Tasso/Maaleht)

Homme algusega kell 8.30 toimuvad Tallinnas Retke tee 1 kiirabijaama ees ja Tartu kiirabijaama juures piketid Eesti kiirabiautojuhtide palgatõusu saavutamiseks ja tervishoiutöötajate nõudmiste toetuseks.

Transpordi Ametiühingu kiirabisektsiooni esimehe Aare Kübarsepa sõnul on kiirabiautojuhtide piketile Tallinnas lubanud toetust avaldama tulla ka ühistransporditöötajad ning Tartus bussijuhid ja teetöötajad, teatas Transpordi Ametiühing.

Eesti kiirabiautojuhid on täna olukorras, kus enamuse palk pole tõusnud pea viis aastat ja see jääb tavaautojuhi palgast maha peaaegu 50 protsenti.

Kuigi riik on kiirabide finantseerimist suurendanud, ei kanna paljud maakonnahaiglad palgaraha töötajatele edasi ning kasutavad seda muude kulude katteks.

Kiirabiautojuhid organiseerusid Transpordi Ametiühingu ridadesse 2007. aastal. Täna kuulub ühingusse pisut üle poole kõigist Eesti kiirabiautojuhtidest.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis