Eesti uudised

Kiirabiautojuhid piketeerivad esmaspäeval palgatõusu nimel  

Toimetas Kristin Aasma, 30. september 2012 18:25
Transporditöötajate ametiühingu korraldatud Tartu kiirabiautojuhtide pikett õpetajate streigi toetuseks märtsis 2012. Foto: Raivo Tasso/Maaleht
Homme algusega kell 8.30 toimuvad Tallinnas Retke tee 1 kiirabijaama ees ja Tartu kiirabijaama juures piketid Eesti kiirabiautojuhtide palgatõusu saavutamiseks ja tervishoiutöötajate nõudmiste toetuseks.

Transpordi Ametiühingu kiirabisektsiooni esimehe Aare Kübarsepa sõnul on kiirabiautojuhtide piketile Tallinnas lubanud toetust avaldama tulla ka ühistransporditöötajad ning Tartus bussijuhid ja teetöötajad, teatas Transpordi Ametiühing.

Eesti kiirabiautojuhid on täna olukorras, kus enamuse palk pole tõusnud pea viis aastat ja see jääb tavaautojuhi palgast maha peaaegu 50 protsenti.

Kuigi riik on kiirabide finantseerimist suurendanud, ei kanna paljud maakonnahaiglad palgaraha töötajatele edasi ning kasutavad seda muude kulude katteks.

Kiirabiautojuhid organiseerusid Transpordi Ametiühingu ridadesse 2007. aastal. Täna kuulub ühingusse pisut üle poole kõigist Eesti kiirabiautojuhtidest.

Samal teemal

29.09.2012
Esmaspäeval algab arstide streik. Mis juhtuma hakkab?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee