Eesti uudised

Juhan Parts: Eesti turism peab kuue aasta jooksul tippvormi jõudma! (5)

Toimetas Liina Metsküla, 28. september 2012 21:33
Turistid TallinnasFoto: Joosep Martinson
Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Parts rõhutas eilsel turismikonverentsil, et 2018. aastal, kui Eesti Vabariik tähistab 100. sünnipäeva ning Eesti on esmakordselt Euroopa Liidu eesistujamaa, peame olema täielikult valmis vastu võtma nii era- kui ärituriste.

Seitsmenda rahvusvahelise turismikonverentsi avakõnes tõi minister Parts välja 2014-2020 olulisemad turismisektori investeeringute vajadused ning oodatavad tulemused. "Aastaks 2020 võiks Eestis ööbida umbes 5 miljonit välisturisti ning 2 miljonit siseturisti," ütles Parts.

Minister ütles, et kuigi lennuühendused ei võrdu vaid Estonian Airiga, ei kujutaks ilma selle ettevõtteta meie lennuühendusi ette. "Lennuühendused peavad arenema ja selle eest kavatseme ka seista," lisas minister. Samuti avaldas minister toetust kõigile ettevõtetele, kes on näidanud välja soovi arendada rongiühendust Peterburi suunal. "Raudteeühendusel ida suunal on väga tõsine perspektiiv," ütles minister.

Uutest investeeringutest rõhutas Parts konverentsikeskuse vajalikkust, samuti olemasolevatele Linnahallile ja Patarei vanglale rakenduse leidmist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee