Eesti uudised

Kes jäävad esmaspäevast arstiabita? (1)

Viljar Voog, 27. september 2012 20:34
Katrin RehemaaFoto: Viljar Voog
Kui eestimaalane ärkab esmaspäeva hommikul üles, tunneb, et enesetunne on kehv, ja kraadiklaas näitab harjumatult kõrget numbrit, ei tasu sattuda paanikasse - arstid küll streigivad, kuid abita keegi ei jää, lubab arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa

Tõbine inimene peaks käituma nagu alati: esimene samm peab olema perearst. „Perearstid ei streigi. Nad teevad küll toetusaktsioone ehk tõenäoliselt nende vastuvõetavate patsientide arv langeb, aga nad täidavad täpselt oma Haigekassaga sõlmitud lepingut. Nii et perearsti juurde saab, kõige lihtsamata hädadega," ütleb Rehemaa.

Kui arstide ja tööandjate vahel nädalaga kokkuleppele ei jõuta võivad kannatada juba ka haiglasse sissekirjutatud haiged. „Siis on selline plaan, et streik võib ka statsionaari laieneda. Aga kuidas see täpselt toimuma hakkab otsustame me töö käigus. Ma ei tahaks neid plaane praegu välja öelda ja paanikat tekitada, sest alati on võimalik, et hakatakse pidama konstruktiivseid läbirääkimisi."

Kõige meeldivam lahendus arstide streigile oleks muidugi, kui seda üldse ei toimukski. Veel homme peetakse sotsiaalministri juhtimisel viimaseid läbirääkimisi, et esmaspäeval algavat streiki ära hoida.

Samal teemal

27.09.2012
Pevkur arstidele: teie palgatõus peab tulema patsientide taskust