Eesti uudised
 Streigi hoiaks ära vaid väike ime. Õhtulehe video!

Pevkur arstidele: teie palgatõus peab tulema patsientide taskust (115)

Viljar Voog, 27. september 2012 20:06
Foto: Viljar Voog
Tervishoiutöötajad pidasid täna Mustamäel üldkoosolekut, kus kuulamas ja rääkimas käis ka sotsiaalminister Hanno Pevkur, kes rõhutas et raha leida on raske ja iga lisaeuro, mis arstidele tuleb, on saadud patsientide taskust. Poliitikud rääkisid ühte juttu, arstid teist juttu ja päeva lõpetuseks keegi väga palju targemaks ei saanudki. Kas streik toimub, küsis Õhtuleht Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaalt. Vastus oli lühike: "Ma kardan küll!"

Rehemaa sõnul on arstide nõudmisi valesti mõistetud. Asi ei ole lihtsalt palga juurde küsimises ja samamoodi ei soovi nad tervet tervishoiusüsteemi ümber korraldada. „Me tahame toimivas süsteemis teha muudatusi mis paneks ta veel paremini toimida. Aga kui Eestis mingi grupp inimesi, olgu need arstid, õpetajad või mõne teise eriala esindajad, üritavad sisulist diskussiooni algatada ja süsteemides muudatusi teha, siis esimene vastus mis saadakse on, et riigil pole raha ja võimalusi. Kodanike, arstid on samuti kodanikud, õigus ja kohtusus ongi neid probleeme tõstatada ja puudusi näidata. Poliitikute asi on need võimalused leida!" ütleb Rehemaa.

Sotsiaalminister Pevkur ütleb, et ta kuulab hea meelega arstidepoolsed ettepanekud ära ja võtab need ka arvesse, ent ta arvab, et patsientide elu ebamugavamaks muutmine ei ole õige viis kuidas oma nõudmistele tähelepanu juhtida. Minister loodab kasvõi esmaspäeva hommikuni, et streiki siiski ei tule.

Homme toimub Pevkuri juhtimisel viimane arutelu, kas ja kuidas on võimalik arstide ja tööandjate vahel kokkuleppele jõuda. Selle ebaõnnestumisel hakkabad tohtrid esmaspäeval streikima.

Samal teemal

27.09.2012
Kes jäävad esmaspäevast arstiabita?