Foto: AFP/Scanpix
Õhtuleht 27. september 2012 07:07
Rennes’i kohus Prantsusmaal otsustas, et Loic Sécherile (51, pildil) tuleb süütult vanglas istutud seitsme aasta ja kolme kuu eest maksta 797 352 eurot valuraha, vahendab Welt Online.

Ka tema ema saab kohtu otsusel 50 000 ning kaks venda ja õde igaüks 30 000 eurot. Sécheri isa on surnud. Loic Sécheri advokaat oli kohtult nõudnud koguni 2,4 miljonit eurot. Advokaadi sõnul on see mees süsteemi ohver, murtud ja muserdatud.

Kohus mõistis Sécheri 2003. aastal 16 aastaks vangi, sest toona 14aastane tüdruk süüdistas teda korduvas vägistamises. Tol ajal oli Sécher töötu ja alkoholisõltlane. Ta eitas kõiki süüdistusi, ent kohus ei jäänud teda uskuma.

Vanglas langes Sécher kui lapsepilastaja mitu korda kaasvangide rünnaku alla. Ta püüdis endalt elu võtta ja pidas vahepeal ka nälja-streiki.

2008. aastal tunnistas neiu oma isale, et oli Loic Sécheri peale valetanud ja tegelikult mees teda ei vägistanud. Seepeale teatas isa kohtule, et ta ei suuda Loic Sécherit enam vanglas näha.

Kohtuasi vaadati uuesti läbi ja 2010. aastal pääses Loic Sécher vabadusse. Mullu juunis tunnistati ta täielikult süütuks. Valuraha maksab Sécherile Prantsuse riik.