80 tundi nädalas elunormiks! (9)

Ville Arike, ajakirjanik 24. september 2012 07:22
Lõppenud nädal tõi huvitavaid uudiseid töötururindelt. Tuleb välja, et Eestis on võimalik teenida raha küll. Isegi hooldusõel ja kojamehel. Isegi üle 1000 euro.

Tööandja imestab, et millegipärast ei joosta sellisele kojamehepalgale tormi. Ja ärgu pööbel sellele tähelepanu pööraku, mis väikses kirjas juurde lisatud.

Eesti on hea riik. Tee tööd, pea lõuad ja teeni. «Teeni» jutumärkides, kui sa pole just Tero Taskila. Tee 14 tundi päevas kojamehetööd ja saad 1000 eurot kätte. Tööta 80 tundi nädalas hooldusõena, keegi kätt ette ei pane! Võid ka kaks ööpäeva järjest ametis olla, ikka ei tule keegi seda segama!

Elagu kapitalistlik võistlus, edasi viisaastakuplaani täitmise poole! Ka kojameestele 80tunnine töönädal! Ja arstidele, õpetajatele, riigiametnikele, bussijuhtidele, teenindajatele! 80 tundi elunormiks, edasi viie maailma kõige rohkem töötunde tegeva riigi sekka!

Elagu Eestimaa reformkapitalistliku partei peasekretär! Hurraa! Hurraa! Hurraa! Elagu Kadrioru presiidiumi esimees! Hurraa! Hurraa! Hurraa! Elagu Eesti Vabariigi ministrite nõukogu esimees! Hurraa! Hurraa! Hurraa!