Nädala tipud (6)

Maarius Suviste, erikorrespondent 22. september 2012 09:00
1. Diagnoos: streik

Üha jõulisemalt käib üle meditsiini streigilaineootus, mida saadab üks ja sama plaat: raha ei ole ega tule. Ning juba on jõudnud rahakunn Ligi panna diagnoosi arstide esindajale: meditsiiniline probleem. Sellest olulisem on siiski see, et mis saab streigipäeval kauaigatsetud arstiajast? Ja millal tuleb aeg, kui jalgu hakkavad trampima ning streigile asuvad patsiendid?

2. Lapseraha

Võttis aega mis võttis, aga on hea, et valitsev jõud on jõudnud arusaamisele, et tillukesi lastetoetusi tuleb tõsta. Kuid enne ei maksa hõisata, kui kontol seda näha pole. Selleks peab aga pere enne suhtelisse vaesusesse langema, et iga laps, tulevane maksumaksja saaks riigilt suuremat abi. Milleks peab aga lapsetoetus sisuliselt tähendama vaesustoetust, sellest aru ei saa.

3. Kõmusaadik

On tähelepanuväärne, et riigikogu liikmest ei tehta enne juttu, kui ta pole tele-eetris öelnud sõna, mida haritud ning nii endast kui ka teistest lugupidavad inimesed avalikult ei ütle. Sealjuures pruunide laste sündimisest rääkimata. Labasuse lippu kõrgel hoidev "Võsareporter" on suvepuhkuselt tagasi tulles vist unustanud, kuhu ta nimekirja järgi kuulub ja keda esindab.

4. Autovaba nädal

On sümboolne, et just autovabal nädalal tegi pealinna volikogu selle ära: uuest aastast ühissõidukis tasuta sõit. Samal ajal on teises Eesti otsas seis selline, et autovaba nädal on kogu aeg – nädalast nädalasse. Ja hoia pöialt, et varsti ei pea hakkama pidama bussivaba nädalat nüüd ja igavesti. Kui korra nädalas bussiga liikuma saab, on hästi. Kui suured kontrastid meil siin.

5. Umbusaldus

Umbusaldushääletus kunstiakadeemia rektorile Signe Kivile oli ootamatu mitte ainult avalikkusele, vaid ka prouale endale, nagu ta on mõista andnud. On tervitatav, et umbusalduse taga oli sirgeselgne üliõpilasesindus, kes ei vaata, käed rüpes, pealt, mis toimub. Napilt umbusaldusest pääsenud Kivil on, mille üle mõelda ja mida edasi teha. Ehk on väikesest maavärinast kasu.