Eesti uudised

Haigekassa kinnitas õdede ja arstide palgatõusu (13)

Toimetas Kristin Aasma, 21. september 2012 16:47
Meditsiinitöötajate toetusstreik õpetajate palganõudmisele tänavu märtsis.Foto: Teet Malsroos
Täna kogunenud Haigekassa nõukogu kiitis heaks järgmise aasta eelarve koostamise põhimõtted, mille kohaselt on võimalik tõsta õdede ja hooldajate palka järgmisel aastal vähemalt 6 protsenti ja arstidel vähemalt 3 protsenti.

Haigekassa nõukogu esimehe Hanno Pevkuri sõnul oli positiivne, et vastav otsus sündis nõukogus ühehäälsena, vahendab Haigekassa kommunikatsiooni peaspetsialist Kertu Eensaar.

Samal teemal

„Kõik nõukogu liikmed olid päri sellega, et õdede, hooldajate palka tuleb tõsta kaks korda rohkem. Samuti tuleb arvestada, et järgmisel aastal alaneb ka töötuskindlustusmakse, mis jätab töötajatele veel 1,2 protsendi võrra rohkem raha kätte, ehk sisuline palgatõus on rohkem kui 7 protsenti õdedel ning rohkem kui 4 protsenti arstidel," täpsustas Pevkur.

Haigekassa hakkab koostama 2013. aasta eelarve projekti lähtudes kogu aasta kulust 841 miljonit eurot, mis on 55 miljonit eurot suurem kui käesolevaks aastaks planeeritud kulud.

Otsuse kohaselt planeeritakse lisanduvate vahendite arvelt võrreldes 2012. aastaga 3 protsenti enam rahalist ressurssi ka üld- ja eriarstiabi ning 15 protsenti hooldusravi kättesaadavuse tagamisele.

Nõukogu koguneb 2013. aasta eelarve esimeseks lugemiseks 19. oktoobril.

Samal teemal

21.08.2012
Ligi: valitsus ei hakka jätma muljet, et streikimine lisaraha toob
21.08.2012
Tsahkna: õed vajaksid suuremat palgatõusu kui arstid
18.08.2012
Meedikute oktoobristreik kütab kirgi