Ehitus. (Arno Saar)

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2012. aasta teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga 3,1 protsenti ja võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 7,7 protsenti, teatab Statistikaamet.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 5,6 protsenti ning majade hinnad langesid 2,7 protsenti, teavitab Statistikaamet, et eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 9,9 protsenti ja majade hinnad 2,6 protsenti.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute hindade muutust. Andmeallikas on Maa-amet. Tehingute infot on täiendatud Ehitisregistri andmetega. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Andmete võrreldavuse parandamiseks on välja jäetud tehingud alla 18 m2 ja üle 250 m2 korteritega. Äärmuslike hindade välistamiseks on välja jäetud 2 protsenti kõige väiksemaid ja kõige suuremaid ruutmeetrihindu. Tehinguid Tallinna vanalinnas asuvate korteritega ja majadega nende ainulaadsuse tõttu ei arvestatud.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis