VIGA: Avastati pärast seda, kui Marianne Mikko talle ülekohtuselt 10. ja 11. septembril kaela määritud puudumistest teada sai. (www.riigikogu.ee)

Riigikogu pressitalitus teatab, et kahetsusväärse vea tõttu riigikogu statistikaveebis on 19. septembri Õhtulehe artiklisse Marianne Mikkost sattunud eksitav info. Tegelikult oli Mikko alates augustist tolleks päevaks peetud üheksast istungist osalenud mitte kolmel, vaid kuuel.

Ka statistikatabelit uurinud sotsiaaldemokraatide kommunikatsioonijuht Liisa Past kinnitab, et osas tabelites näidatakse riigikogu liikmete kohta valesid puudumisi. "Tegelikkuses on Marianne eemal viibinud ainult augustis toimunud erakorralistest istungitest ning olnud kohal kõigil kuuel korralisel istungil," kinnitab Past.

Riigikogu uus infosüsteem, mille eest maksti ASile Webmedia 242 775 eurot (koos käibemaksuga), pidi käivituma selle aasta 1. jaanuaril, kuid sai puudumiste statistika osas tööle alles 14. juunil, vahetult enne istungite suvevaheaega. Lepingu järgi oli tellijal töö hilinemise korral õigus nõuda trahvi 0,15% päevas, mis teeks 164 hilinetud päeva eest 47 778 eurot.

Märtsis vastas riigikogu pressitalitus, et trahvi nõutakse. Nüüd vastab Aivar Jarne küsimusele trahvi kohta: "Kuna üleantud töödes esines tõrkeid, tegi Webmedia meile tasuta arendustöid 162 tunni ulatuses (see on ühe inimese 20 tööpäeva – toim). Kahjuks on garantiiajal avastatud veel puudusi riigikogu statistikaveebis, mis loodetakse korda saada lähiajal."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis