PIDU: Täna tähistab Shanon (vasakult: Henry Hinno, Taavi Immato, Janek Harik, Arno Karis) klubis Rock Café oma viiendat sünnipäeva. Nendega koos astuvad lavale ka HND ja Connectors. (promo)

"Me esinesime Põlvas ja vihma sadas. Lava katus oli tehtud presentmaterjalist ja sinna peale hakkas kogunema vesi, mis ühel hetkel alla sadas," meenutab ansambli Shanon solist Taavi Immato üht äärmuslikumat kontserti.

Palusime Taavil bändi viienda sünnipäeva puhul reastada viis kõige äkilisemat või erilisemat Shanoni esinemist. Siin need on.

Pillid tuksis, buss kinni

"Laval läks esinemise ajal elekter ära, aga tuli tagasi. Mängisime natuke edasi ja siis läks elekter uuesti ära. Lõpuks ma jalutasin lavalt minema, sest nii ei saa ju kontserti teha. Ühel hetkel sadas lava katus koos sinna kogunenud veega tehnikale kaela. Kui neid elektrikatkestusi poleks olnud, oleks meie ka sinna alla jäänud, see oleks võinud päris halvasti lõppeda. Osa tehnikat ja pille sai rohkem, osa vähem vett. Mis said vähem, kuivatasime ära ja need töötavad. Suur osa tehnikat aga hävis täielikult. Elektroonika ja vesi ei käi kunagi kokku. Lisaks sellele jäi tookord mutta kinni ka Shanoni buss."

Peaaegu sisse-magamine

"Meil oli sel aastal Kannu Kõrtsis kontsert ja ma mõtlesin, et teen enne seda väikese uinaku. Panin küll äratuskella, aga ma ei teagi, kas vajutasin selle kinni või ta ei helisenud – igatahes ma seda ei kuulnud. Kui ma lõpuks üles ärkasin, oli aega 15 minutit, et kontserdile jõuda. Õnneks ma elan kõrtsile suhteliselt lähedal ja jõudsin."

Suurim publik

"Suurim publik on meil olnud 25 000pealine. 2011. aastal käisime Ukrainas festivalil, mis oli mõeldud selleks, et promoda loosungit "Ei alkoholile, ei narkootikumidele, ei suitsule". Festival oli kahepäevane ja üles astus kaheksa bändi Saksamaalt, Eestist, Venemaalt, Ukrainast ja mujalt maailmast. Ma ei mäleta täpselt, kuidas sinna pääsesime, aga mingi info tuli ja me uurisime, kas oleks võimalik sellisel festivalil üles astuda – ja saimegi esinemise!"

Väikseim publik

"Väikseim publik on olnud umbes 15 inimest. See on erapeo mõõt. Kui sind kutsutakse kuhugi sünnipäevale või firmapeole ja on pisike firma, siis seal ongi 10–15 inimest. Väikese publikuga on intiimsem ja vahetum esinemine, sa võid igale inimesele silma vaadata. Suure massiga sa seda teha ei saa, nad muutuvad üheks rahvaks."

Muusika ja maalid

"Kõige põnevam kontsert oli meie esimese plaadi esitlemine Soomes. Seal oli nii, et Islandilt pärit kunstnik maalis muusikast inspireerituna maale. Too kunstnik avastas meid MySpace’i kaudu. Meie esitasime laval oma lugusid ja tema maalis samal ajal muusikast inspireerituna pilte."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis