Eesti uudised

Volikogu otsustas: tallinlased sõidavad ühissõidukites uuest aastast tasuta (66)

Toimetas Kristin Aasma, 20. september 2012 17:27
Tallinna linnavolikogu otsusel on kõigil Tallinna elanikel alates 1. jaanuarist 2013 õigus sõita linna ühissõidukites tasuta.Foto: Arno Saar
Tallinna linnavolikogu otsustas anda kõigile Tallinna elanikele 1. jaanuarist 2013 õiguse sõita linna ühissõidukites tasuta.

Tallinna elanike registris olevad inimesed saavad uuest aastast 100protsendilise sõidusoodustuse ühistranspordis, vahendab Raepress. Linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ja abilinnapea Taavi Aasa sõnul on otsus ajalooline.

Samal teemal

Tasuta sõidu õigus laieneb ka kõigile õpilastele 19. eluaastani sõltumata elukohast. Sõidusoodustuse õigust tõendavate dokumentide loetelu korrigeeritakse ja sõidusoodustuste kasutamist täpsustatakse.

„Selle sammu olulisus selgub teatud aja möödudes ja mitmel tasandil," ütles Toomas Vitsut, kelle hinnangul on tehtud otsus nii sotsiaalselt, poliitiliselt kui ka keskkonnasäästlikkuse mõttes kaalukas. „Kõigepealt tallinlaste jaoks, sest keskmine pere võidab tänu sellele otsusele iga kuu umbes poolsada eurot, mis on väga paljude inimeste jaoks oluline summa. Teiseks hakkab see välja paistma igapäevases linnaliikluses, kus tasuta sõit on radikaalne vastumeede autostumisele. Ja kolmandaks võib Tallinn saada suunanäitajaks teistele linnadele ja ka väljapool Eestit," rääkis Vitsut.

Volikogu esimees lisas, et vaieldamatult on ühistranspordi jõuline arendamine ka oluline poliitiline valik, aga linnarahva huvides, mitte kitsalt erakonna poliitiliseks hüvanguks tehtud valik.

„Me olemegi linnavolikogus selleks, et teha poliitilisi valikuid. Kui opositsioon on teinud volikogus meile etteheiteid, et tasuta sõiduõigust andes raiskame linna raha, siis mina olen täiesti vastupidisel arvamusel - linnarahva heaks tehtu ei saa olla raiskamine," sõnas Vitsut ja meenutas, et tasuta ühistransport oli eelmiste kohalike valimiste aegu sotsiaaldemokraatide üks valimislubadusi.

„Sotsid on juba tuntud erakonnana, kes oma lubadusi kunagi ellu ei vii. Küllap räägiksid nad ka tulevastel valimistel tasuta ühistranspordist, kui see poleks selleks ajaks juba olemas," tõdes Vitsut.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ei osalenud volikogu istungil ning kutsus ka teisi fraktsioone endaga ühinema, avaldades nii protesti tasuta ühissõidule ülemineku vastu.

Linnavolikogu 40 liiget hääletas siiski ülemineku poolt, vastu oli 20 volinikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee