Eesti uudised
VIDEO: president Ilvese videotervitus perearstidele!

Perearstid tunnustasid parimaid (1)

Silja Paavle, 20. september 2012 14:56
Linnamõisa perearstikeskuse pereõde Gerli MŠägi mõõdab vererõhku.Foto: Heiko Kruusi/Linnaleht
Täna peavad Tallinnas aastakonverentsi perearstid. Ravimist ja perearstide igapäevatööd puudutavate teemade arutamise kõrval kuulutati välja Eesti parimad perearstipraksised.

Traditsiooniliselt valiti parimad parimad Eesti Perearstide Seltsi (EPS) poolt koostatud perearstipraksiste kvaliteedijuhise alusel. Hindamisel võetakse arvesse 18 erinevat kriteeriumi, nagu praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega.

EPS juhatuse liige Katrin Martinson tõi välja, et 75% tänavu tunnustatud perearstipraksistest on võtnud tööle rohkem inimesi, kui on ette nähtud. "Pole võimalik teha kvaliteetset tööd, kui praksises töötab vaid üks perearst ja üks pereõde," nentis ta.

Parima praksise auhind anti 32-le perearstikeskusele. Valik tehti nende perearstikeskuste hulgast, kes omal soovil enda andmed esitasid ja nende alusel auditeerimise läbinuna kõrgeima punktisumma said.

Auhinnad said Tallinnast ja Harjumaalt OÜ Merekivi Perearstid, Kose Perearstikabinet OÜ, OÜ Laagri Perearst, Perearst Irina Fomkina OÜ, OÜ Perearstipraksis Ülle Kaasik, Saku Tervisekeskus OÜ, Järveotsa Perearstikeskus OÜ, Lembi Põlder Perearstikeskus OÜ, Perearst Svea Rosenthal OÜ, Mähe Perearst OÜ, OÜ Perearst Piret Tammist, Kodudoktori Perearstikeskus Sinu Arst OÜ, OÜ Meditiim, Panakeia OÜ Pirita Perearstikeskus, Linnamõisa Perearstikeskus OÜ.

Tartu ja Tartumaa parimad on perearst Taimi Laur OÜ, perearst Tiiu Kaasik OÜ, OÜ Perearstid Pullerits ja Peda, OÜ Mõisavahe Perearstid, perearst Tiiu Tootsi OÜ, perearst Hiie Karelson OÜ, Elva Kesklinna Perearstikeskus OÜ, perearst Sirje Saar OÜ, Ülikooli Perearstikeskus OÜ.

Lõuna-Eestist pälvisid tunnustuse perearst Mare Torn OÜ Põlvast, perearst Marje Toom Võrust ning perearst Anne Kaldoja  Räpinast. Saaremaa parim on Kuressaare Perearstikeskus OÜ, Virumaa parimad on Sõmeru Perearst OÜ, OÜ Eraarst Kersti Veidrik Rakverest ja perearst Mall Lepiksoo OÜ Väike-Maarja. Jõgevalt pälvis tunnustuse perearst Mairi Kotsar OÜ.

Perearstidele saatis videotervituse ka president Toomas Hendrik Ilves, kes nentis, et riigi mure ja ülesanne on tagada inimestele kaasaegne kiire ja kvaliteetne esmatasandi arstiabi.

Samal teemal

18.08.2017
Vaata, kas sinu perearst kuulub tänavu Eesti parimate hulka!