Eesti uudised

OTSUSTATUD: lastetoetused tõusevad märgatavalt (111)

Toimetas Karoliina Vasli, 20. september 2012 14:49
Foto: Mati Hiis
Koalitsioonierakondade kokkuleppe kohaselt tõstetakse suhtelises vaesuses elavate ühe lapsega perede lastetoetused senistelt 19,18 eurolt kahekordseks 38,36 euroni ja kahe lapsega peredel 76,72 euroni kuus. 

Lisaks tõuseb kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54-lt 95,9 euroni. Kolmikute sünnitoetus tõstetakse seniselt rohkem kui kolmekordseks ehk 3000 euroni. Samuti ei arvestata lisanduvaid lastetoetusi toimetulekutoetuste arvestamisel.

Kokkulepitud reform on kombinatsioon universaaltoetustest ja vajaduspõhistest toetustest. Sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna sõnul on tegu üle mitmete aastate põhimõttelise lastetoetuste tõusuga, mille eesmärgiks on aidata puuduses kannatavaid lapsi ning parandada kõigi kolme- ja enamalapselise perede laste olukorda.

Töögrupp jõudis lisaks kokkuleppele, et tuleb premeerida ka sellist erakordset sündmust nagu kolmikute sünd ja sel puhul makstav ühekordne sünnitoetus tõstetakse seniselt rohkem kui kolmekordseks ehk 3000 euroni.

Lastetoetuste tõusu reform hõlmab ligi 70 000 last. Pered, kus need lapsed elavad, saavad täiendavat raha ja paraneb laste elukvaliteet ning võimalused arenguks. Reform käivitub järgmisest aasta 1. juulist ning rakendub täismahus 2015. aastast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee