Eesti uudised

Marianne Mikko: poliitikutöös ma järeleandmisi ei tee! (84)

Juhan Haravee, 19. september 2012 07:04
Suurepärases vormis: Marianne Mikko usub, et pereseisu muutus tuleb talle poliitikutöös ainult kasuks. Foto: Teet Malsroos
Suveharjal taas abielusadamasse jõudnud ja nüüd end Rootsi ja Eesti vahel jagav sotsiaaldemokraat Marianne Mikko ei kavatse valijate huve reeta ja on täis indu jätkata tööd riigikogus.

Kohe pärast jaanipäevaeelset pulmapidu ei soostunud staažikas poliitik oma peregeograafia ja töiste tulevikuplaanide seosed detailsemalt avama. Nüüd on see aeg aga käes – riigikogu on tuurid üles võtnud ja rahvaesindaja mesinädalad läbi. Kahtlev valija tahab siiski teada, kuidas Göteborgist pärnumaalaste muredele leevendust pakkuda ja Toompea toolilt vastsel kaasal Rootsis silma peal hoida.

Tema valijate jaoks ei muutu Mikko sõnul selle riigikogu koosseisu vältel midagi. "Nagu ma valimiskampaania vältel rääkisin ühiskonnas soolise tasakaalu eest seismisest, seda olen ma ka teinud ning hoian teema jätkuvalt üleval," markeerib poliitik oma valijaskonna põhihuve. "Täpselt aasta tagasi võttis riigikogu ühehäälselt vastu sotsiaaldemokraatide algatusel otsuse, mis kohustab valitsust soolise palgalõhe vähendamiseks kiiresti välja töötama tegevuskava."

Kuna seda pole siiani tehtud, tuleb Mikkol valitsusega selles vallas veel palju rinda pista.

"Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) on tähtis komisjon ja seda tuleb ka aeg-ajalt juhtida," ei alahinda kogenud naispoliitik ühtki parlamentaarset väljakutset. "Kaitsekomisjoni puhul oli selle aasta tähtsaim ja raskeim visiit Afganistani meie Eesti sõjameeste juurde. Kui ma ei eksi, siis olen esimene naissaadik, kes on käinud lähetusel sellises karmis sõjakoldes."

Vastsest pereinimesest poliitiku ettevõtlikkust ja tarmu on saanud tunda ka viimastest sõjakoledustest puutumata jäänud Pärnumaa, kust ta kahe aasta eest riigikokku valiti. "Mis puudutab selle suve töid, siis oleme teinud Pärnu piirkonnas mitmeid üritusi," meenutab Mikko käike valimisringkonda. "Viimati näiteks olime väljas Mihkli laadal, kus sotsiaaldemokraatide vastu tunti suurt huvi ja õige mitmed inimesed astusid meie erakonna liikmeks."

Marianne Mikko sõnul on nii tal endal kui ka tema abikaasal Peteril vastav rahvusvaheline kogemus, mis aitab oma elu ja tegemisi oskuslikult jagada.

"Nädalavahetustel on eriline koht meie elus," toonitab rahvusvaheline naine pereelu olulisust, unustamata lisada, et enne abielu sõlmimist sai tema mees Eesti vabariigi kodanikuks.

Riigikogu ametlik statistika räägib siiski, et päris võrdselt noorikust riigikogulane Mikko oma töid ja tegemisi Toompea ning muu maailma vahel veel jagada pole suutnud: alates augustist eilseni peetud üheksast istungist on ta osalenud vaid kolmel. Vahele jäid ka kõmutekitanud ESMi lepingu lugemised. Mikko lubadusel poliitikutöös mitte järelendmisi teha on veel arenguruumi, vähemalt riigikogu istungitel käimise asjus kindlasti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee