Eesti uudised

Kadunud seeneline: tegin silmad lahti – kurja pilguga metssiga vaatas näkku! (18)

Arvo Uustalu, 18. september 2012 07:00
PÄRLID SIGADE ETTE: Ilmari metsas esitatud suupillisoolot said nautida ka kärssninad. Foto: Aldo Luud
"Esimene mõte oli ruttu üks puu otsida, et põrsastega emise eest pakku panna. Vaevalt olin üle jõe ujunud, kui vastu sammus emapõder vasikaga," meenutab öö metsas veetnud ja kaheksa päeva teadmata kadunud olnud Ilmar.

49aastane Valgamaal Tagula külas elav Ilmar ütleb, et elu on põnevam kui film. Ta võttis üle-eelmisel laupäeval ämbri ja läks seenele. Teel astus läbi naabrinaise juurest, kellega mõne sõna juttu puhus. Sestpeale Ilmarit ei nähtud. Ta oli nädala kadunud, kui külarahvas läks kuumemaid seenekohti läbi kammima. Kahtlus hinges, et Ilmarit ei ole enam elavate kirjas.

Jahimehe õudusunenägu

Kui Ilmari kohta tema kodukohas küsida, lähevad külaelanike näod laiale naerule.

"Tore naabrimees. Kui mööda teed rattaga sõidab, siis kipub laulma, aga mitte õllest. Mina olin jah see inimene, kes teda enne metsaminekut nägi. Läks paar päeva mööda ja siis hakkasid kohalikud talumehed juba küsima, et ega Ilmarit näha ole olnud," räägib Ene.

Kui naabrimehest ka nädala pärast kippu ega kõppu polnud, läks külarahvas teda otsima. Kalmer nende seas.

"Ega siis see ei tähenda midagi, et ta veel viitkümmetki pole. Alles see oli, kui Obinitsas leiti seenele läinud mees surnuna. Otsisime kõik magusamad seenekohad läbi, kuhu Ilmar minna võis, aga ei midagi. Läksime ka teisele poole jõge. Juba sama päeva õhtul selgus, et Ilmar teeb Tartus tööd. Muidugi hiiglama tore, et külakaaslane elus on, aga siin keegi viskas nalja, et kolakat vaja," muigab ta.

Ilmar läks metsa rattaga, kuid paremate seenekohtadeni jõudmiseks võttis riided seljast ja ujus üle jõe. Ta ütleb, et seeni oli palju ja korjatud sai parasjagu. Paraku keerutas Ilmar end nõnda ära, et eksis ära. Üle jõe pimedas kahlata enam ei tahtnud ja nõnda võttiski ta õllepudelist viimase lonksu ja keeras end samblale magama.

"Hommikul ärkasin üles ja ei saanud unesegase peaga üldse aru, mis toimub. Olin keset seakarja. Olen ise jahimees olnud ja loomade hingeelu tunnen. Üks põrsastega emis oli iga hetk valmis mind ründama. Õnneks lahenes olukord kihvadeta sääres," meenutab Ilmar.

Ta jättis seened koos ämbriga kus seda ja teist ning ujus tagasi üle jõe. Veidi maad kodu suunas liikunud, nägi ta otse enda ees põtra vasikaga.

"Õnneks põder otsustas mitte rünnata, aga kõhe oli küll. Suur loom," lausub Ilmar.

Kuigi Ilmaril valutab pärast metsas veedetud ööd ja metsseakarja eest läbi jõe põgenemist selg, suudab ta juhtunu üle veel naljagi visata.

Sattus metsast otse Tartu

"No vendasid Voitkasid ma ikka oma kaheksa päevaga üle lüüa ei suuda. Aga juhtus see segadus nõnda. Nii kui olin hommikul koduhoovi jõudnud, peatus maja juures sõbra auto, kes mind Tartusse kiirele tööle viis. Nii ma ei jõudnudki kellelegi öelda, et olen elusa ja tervena metsast tagasi. Külarahva ees müts maha. Ei ole nõnda, et oled kuu aega kadunud ja keegi ei märkagi," ütleb ta.

Samal ajal kui Ilmar 80 kilomeetri kaugusel rahumeeli remonditöid tegi, külarahvas muretses. Tema kadumisest anti teada politseile, kes palus ajakirjanduses abi mehe asukoha tuvastamisel. Teatega koos avaldati meedias ka foto.

"Mina olengi see mees, kes ta kaasa viis. Mõtlesin, et andis ikka enne kellelegi teada, et läheb nädalaks ära. Ei juhtunud ma paraku nägema ka politseiteadet, et 49aastast Ilmarit taga otsitakse. Lõpuks poiss internetis märkas ja helistasime kohe politseisse," räägib Ivar.

Seened jäid küll metsa, kuid kaasasolnud suupilli Ilmar metsloomadele sonkida ei jätnud. Selgub, et ta oli omal ajal kõva muusik.

"Üks suupill kuuest on ainult alles, seda tuleb nüüd hoida. Eks ma seal metsas seakarjale ka esitasin kantrit," muigab ta ja võtab üles Lee Hazlewoodi igihalja pala "Suvevein".

Leiti seenelise surnukeha

Laupäeval leiti Võrumaal Obinitsa metsast otsingute käigus 47aastase Arvo surnukeha. Mees oli paar päeva varem seenele läinud.

Surnukehal vägivalla tundemärke ei olnud, surma põhjuse selgitab ekspertiis. Esialgselt kogutud info järgi oli mees juba metsa minnes alkoholi pruukinud.

Pühapäeva õhtul otsisid aga politseinikud Soomaa rahvuspargis marjule läinud ja seal eksinud meest. Viljandi politsei sai teate Suure-Jaani vallas rappa marjule läinud 65aastase mehe eksimisest üleeile õhtul kella üheksa paiku. Lähedastel oli viimane kontakt temaga telefonitsi olnud õhtul kella seitsme paiku, ent pärast seda jäi telefon tummaks ning teatas levist väljasolekut.

Patrullpolitseinikud avastasid rahvuspargi lähedalt koha, kuhu mees oli enne rappaminekut oma rolleri jätnud. Nad kutsusid kohe välja koerajuhi jäljekoeraga ning otsingutesse kaasati ka kopter. Rappa eksinud mees leiti kopteri abiga öösel kella poole ühe paiku, kui kopterimeeskond märkas rabasse tehtud lõket.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee