Ajakirjanik Rasmus Kagge nentis tänases Vikerraadio saates "Rahva teenrid", et olukord Eestis meenutab juba ammu 90ndaid aastaid, kus tänavatel valitsesid pätid ning politseid polnud kuskil näha. Võimuesindajad küütlevad aga rahuolus ja saadavad laiali pressiteateid kuritegevuse vähenemise kohta.

Kagge lisas samas, et Türi ja Paide kohta kuuldu ei meenuta enam aga isegi mitte enam 1990. aastaid, vaid midagi sellist, mida ma polegi Eesti kohta varem kuulnud: politsei keeldub inimeste avaldusi vastu võtmast, kes on gängi käest peksa saanud, prokurör ei algata või lõpetab kriminaalasjad oportuniteediga, linna peal keset päeva antakse patrullpolitseinikule peksa, sellele ei järgne mitte midagi ja kohalik kriminaalpolitsei ülem on mees, kelle poeg on kaks korda kanepiga vahele jäänud.

Rääkides Türi vahejuhtumist rääkis Kagge, et tegelikult polnud asi nii, nagu lehtedes räägiti. "Seda meest, kes avas tule tuldi tegelikult tapma, tulid kaks meest, kellest ühel oli kaasas kärbik, olukord eskaleerus sinnamaani, kus inimene "jooksis kokku" ja avas tule nende inimeste pihta, sõnas ta.

Kagge meenutas ka möödunud aastal Viljandis aset leidnud episoodi, kus noortekamp peksis läbi patrullpolitseinikud. Kusjuures üks peksjatest oli politseile varem oma tegudega juba tuttav. Ja tulemus: põhipeksja sai varasemate karistuste tõttu kaks aastat reaalset vangistust, kaks poissi said kaks aastat, ülejäänud said tingimisi.

"Kuidas on meie riigis võimalik selline karistuspoliitika?" lõpetas Kagge.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis