Maailm

Šokis: Kate’i topless-fotod vihastasid kuninglikku paari (1)

Tõnis Erilaid, 15. september 2012 09:01
TEERVITAB MALAISLASI: Hertsoginna külaskäik meelitab tuhandeid temaga kohtuma ja ta kätt suruma. Foto: Reuters/Scanpix
Prints Williamit ja Cambridge’i hertsoginnat Catherine’i tabas nende päikeseliselt ja hunnitult alanud Aasia-visiidil eile hommikul Kuala Lumpuris šokk: Prantsuse seltskonna- ja naisteajakiri Closer avaldas kaanel ja neljal siseküljel saatesõnadega "Eksklusiivne kogu maailmas. Kate ja William Provence’is: oh jumal küll!" hertsoginnast topless-fotod.

Kuninglikku paari teavitati fotodest hommikueine ajal, vaid mõni minut enne seda, kui nad läksid Assyakirini mošeesse Kuala Lumpuri kesklinnas, kuhu reedesele palvusele koguneb ümmarguselt 12 000 inimest.

"Nad kurvastasid ja vihastasid ega suutnud uskuda, et midagi niisugust on tehtud. Me arvame, et ajakiri on astunud üle punase joone, ja peame nõu Prantsusmaa advokaatidega, et Closer kohtusse kaevata," ütles Catherine’i ja Williami esindaja ajalehele Daily Mail.

Samal teemal

Fotod tegi kõmupiltnik nädalapäevad tagasi, kui paar oli puhkusel Prantsusmaal. Suurbritannia kuningakoda oli ajakirjandust palunud, et noorte rahu ei häiritaks, ja keelanud fotograafide saatmise puhkuselossi juurde.

Eile selgus, et fotosid oli pakutud ka Suurbritannia kollastele väljaannetele, kes aga keeldusid neid avaldamast.

"Nende kuninglikud kõrgused leiavad oma suureks kurvastuseks, et Prantsuse väljaanne ja selle fotograaf on grotesksel ja absoluutselt õigustamatul moel rikkunud nende privaatsust," öeldakse Briti kuningakoja ametlikus teadaandes. "Nende kuninglikud kõrgused ootasid õigusega, et keegi ei riku nende privaatsust kõrvalises maakohas. On mõeldamatu, et keegi võis teha selliseid fotosid, saati siis neid avaldada. Vahejuhtum tuletab meelde paparatsode kurba nõiajahti Walesi printsessile Dianale."

Prantsusmaal on inimeste privaatsus tagatud karmi seadusega.

Väljaanne on osa Silvio Berlusconi äridest

Closer kuulub Itaalia kirjastusfirmale Mondadori, mis on osa Itaalia endise peaministri Silvio Berlusconi valdusfirmast Fininvest. Sama nimega sõsarväljaanne Inglismaal kinnitas, et talle pole fotosid pakutud, ja kui ka oleks, siis poleks topless-pilte niikuinii ära trükitud.

Kate ja William veetsid nädalapäevad tagasi puhkust Provence’is Luberoni piirkonnas, mis raamatute kaudu Eestiski hästi tuttav, peatudes lord Linley lossis Chateau d`Aulet’ tohutute lavendliväljade keskel. Tõsi, lord ei pakkunud neile peavarju tasuta. Väljaande Daily Beast kinnitusel maksis öö 5000 dollarit.

Closeri peatoimetaja Laurence Pieau ütles, et pärast nende fotode avaldamist "tunneb prints Harry end vähem üksikuna". Sellega vihjas ta Harryst Las Vegases tehtud ja ajalehtedesse jõudnud alastifotodele, kirjutab Daily Mail. "Kate võttis bikiinide ülaosa ära, et kehale ei tekiks valgeid jooni – ma usun, et kogu maailm hakkab neist fotodest rääkima."

Ajakirjas kirjutab reporter: "Pisut rohkem kui aasta abielus olnud kuninglikule paarile pakuti romantilist pelgupaika, kaugel õukonnaprotokollist ja -etiketist, nende päris omas Eedeni aias. Peaaegu üksi... sest Closer oli ju seal. Avasta pärast prints Harry olé-puhkust Las Vegases ülisensuaalsed fotod Kate Middletonist ja tema abikaasast! Avasta fotod Inglise tulevasest kuningannast nii, nagu sa teda varem näinud pole ja kunagi enam ei näe!"

Kuninglik paar on oma ringreisil käinud juba Singapuris ja läheb Malaisiast edasi Borneole, Solomoni saartele ja Tuvalusse.

30aastane hertsoginna Catherine astus esimest korda elus mošeesse, nagu ta meheema printsess Diana 20 aastat tagasi. Samuti helehallis kleidis ja kaetud peaga. Ta istus tugitooli ja võtta kingad jalast – reeglid nõuavad, et mošees tuleb olla paljajalu.

"Nad tundsid suurt huvi, kui mošeesse minekut arutati. Malaisias on islam peamine religioon ja Suurbritanniaski on mošeed saanud osaks meie kultuurist," ütles paari esindaja ajakirjanikele.

Enne mošeesse minekut pidas Kate raskelt haigete laste varjupaigas oma esimese kõne välisriigis. Pikemalt vestles ta leukeemiat põdeva 15aastase Zakwan Anuariga, kellel selleks, et ta Kate’iga juttu saaks ajada, oli vereülekanne edasi lükatud.

Zakwan ütles hertsoginnale: "Te olete väga kaunis!".

Hiljem seletas poisi ema: "Tal on pidevalt valud, mis panevad ta nutma, isegi karjuma. Tal on kogu aeg uni. Aga täna – nagu kogu haigus oleks minema pühitud. Jumal õnnistagu Kate’i!".

Kate supelrõivais

Varem sel suvel sai väiksema etiketirikkumisega hakkama Austraalia ajakiri Woman’s Day, mis avaldas pildisarja prints Williami ja hertsoginna Catherine’i pulmareisilt Seišellidel. 15 foto hulgas on ka paari supelrõivais pilti. Toona avaldas Inglise kuningakoda samuti teravas toonis vastulause, osutades, et pulmareis on sedavõrd privaatne sündmus, et selle kajastamine ajakirjanduses on lubamatu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee