VÕIKS ROHKEM OLLA: Kui mullu teatas iga viies küsitlusele vastanu, et pole oma sissetulekutega üldse rahul, siis tänavu oli täielikult rahulolematuid juba enam kui iga neljas. (Tairo Lutter)

Swedbanki ja konjunktuuriinstituudi koostöös läbi viidud värskeima uuringu kohaselt pole Eesti elanikud oma sissetulekutega rahul.

"Enim loodetakse sissetulekuid parandada kvalifikatsiooni tõstmise teel, teha senisel ametikohal rohkem tööd või otsida uus töökoht Eestis. Välismaale tööle minemist plaanib tulude suurendamise nimel 17 protsenti neist, kes pidasid lähema aasta jooksul võimalikuks midagi oma tulude suurendamiseks ette võtta," tutvustas värsket uuringut Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskuse juhataja Anne Sägi.

Uuringu kohaselt on Eesti elanike rahulolematus oma tuludega aastaga suurenenud. "Kui mullu teatas iga viies küsitlusele vastanu, et pole oma sissetulekutega üldse rahul, siis tänavu oli täielikult rahulolematuid juba enam kui iga neljas," rääkis Sägi. "Rahulolematus oma tuludega on muutunud üldiseks, vaid noored ja kõrgema sissetulekuga inimesed on oma tuludega rahul. Uuringus osalenutest 4 protsenti nentisid, et võivad oma tuludega väga rahule jääda."

Rahuolu ja hinnanguid sissetulekutele mõjutavad oluliselt töö olmasolu, sissetuleku suurus ja haridustase. Kõige pessimistlikumalt vaatavad tulevikku ennekõike pensionärid ja kõige väiksema sissetulekuga pered - tervelt 93 protsenti pensionäridest ning 84 protsenti peredest, kelle kuusissetulek jääb alla 400 euro, märkisid vastuseks, et ei näe võimalust oma sissetulekuid suurendada.

Uuring viidi läbi augustis. Küsitluse valimiks oli 800 16aastast ja vanemat Eesti elanikku juhuvaliku alusel. Andmeid võrreldi 2011. aasta veebruarikuus läbiviidud analoogilise küsitluse tulemustega.

#g_2359#

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis