Sel hooajal kasvab "R2 Live" suuremaks kui varem, sest viis kontserti, kus kokku esineb 15 ansamblit, annab eetrisse ka ETV2. Sarja esimene avalik telesalvestus toimub 27. septembril Rock Cafés, mil publiku ees on Nevesis, Põhja-Tallinn ja Mimicry.

""R2 Live" alustas 2004. aastal pisikeste "põlve otsas" kontsertidega meie raadio otse-eetri stuudios," kirjeldas Raadio 2 peatoimetaja Henry Kõrvits. "Järgmiste aastate jooksul koliti vana raadiomaja helistuudiotesse, kus toimus ligi 150 kontserti, kutsetega publikule neist kümmekond: Metsatöll, Vaiko Eplik & Eliit, Smilers, Dagö, Sõpruse puiestee, Terminaator, No-Big-Silence jt. Valmis sai ka 20 lauluga CD-kogumik. Nüüd aga lükkame kontserdisarjale sisse suurema hoo kui kunagi varem," rääkis Kõrvits. Ta lisas, et viis kontserti jaotuvad ajavahemikku septembrist kuni maini ning kõigile salvestustele on muidugi ka publik oodatud.

27. septembri kontserdil esinejad on kodumail nimekad. Nevesist peetakse Eesti parimaks live-bändiks. Raadio 2 toimetus ennustab grupile ka rahvusvahelist edu ning leiab, et sellele ette mõeldes ongi hea nende kontsert praegu üles salvestada.

Ansambel Põhja-Tallinn esitleb kontserdipäeval oma debüütplaati "Per Aspera ad Astra" ja on laval erakorraliselt suures koosseisus. Kohal on terve orkester koos keel- ja puhkpillidega.

Mimicry austajate rõõmuks näeb sel kontserdil veelkord ka Kene Vernikut, ehkki ametlikult on bänd teada andnud, et selles koosseisus nad enam üles ei astu. Raadio 2 soovil salvestataksegi koosluse päris viimane etteaste vaatajate ja telearhiivi tarvis.

Rock Café uksed avanevad 27. septembril kell 19. Vanusepiirangut ei ole ning huvilistel tasub kuulata Raadio 2, sest sajal inimesel avaneb võimalus tulla kontserdile tasuta.

ETV2 näitab "R2 Live'i" esimest kontserti novembrikuus.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis