MISSOMAALE ELAMA! «Me soovime vallana olla eheda maaelu õpetamise, näitamise ja kogemise koht,» ütleb «Maale elama!» projekti üks algatajaid, Misso vallas asuva Nopri talu peremees Tiit Niilo. (KALJU TISLER)

Augusti lõpul algatati Missos kampaania kutsumaks perekondi Võrumaa valda elama ja tööle. Nüüdseks on Missomaal kohal käinud ja kolimistingimusi uurinud kolm peret. Kohtumisi ja huvilisi on aga hulga rohkem.

Võrumaa Misso vald ja samas vallas elava Nopri talu peremees, vallavolikogu liige Tiit Niilo alustasid augusti lõpus kampaaniaga: pane laps Misso kooli, saad töökoha ning elamiseks talu või korteri.

Eelmise pühapäeva seisuga oli projekti "Maale elama!" seis säärane, et huvi on suur. Misso valla koduleht annab teada, et kohtutud on kaheksa perega; reaalselt on kohale tulnud kolm peret, kuid kõik on pöördunud tagasi oma koju. Üks laps on aga juba koolis, vanemad tulevad elamiskõlblikku majja paari nädala jooksul. Üks maja on müüdud ja lapsed-vanemad tulevad siis, kui müüja saab välja kolitud.

Misso valla kodulehel antakse teada ka järgmist: "Oluline on ära märkida, et hetkeprioriteediks on perekonnad, kes on võimekad osalema talukohtade taastamise/ehitamise protsessis. Ehk teretulnud on ehitajad, eriti, kes tunnevad palkmajade hingeelu, aga ka muude ehitusalaste teadmistega tublid tegijad."

Augusti lõpu seisuga oli Misso vallas elamiseks vabasid talusid 24 ja vabasid kortereid viis. Pakkumisel on hetkeseisuga 18 töökohta (üks töökoht, autojuhi oma, on juba hõivatud).

Võru maavanem Andres Kõiv on lisanud Misso valla maaelu edendamise pakkumisse Võrumaa Arenguagentuuri juhataja töökoha. "Igasugune uuendusmeelne algatus on positiivne. Olen kahe käega iga asjaliku algatuse poolt!" ütleb Kõiv Õhtulehele. "Hea näide uute mõtete ja lähenemisega on kampaania Misso valla ja Nopri talu poolt, mille eesmärk on meelitada valda juurde elanikke ja kooli lapsi."

Talunik Tiit Niilo on Õhtulehele öelnud, et nad ei soovi seda, et Missomaale tullakse hädasunnil ning maaelust on savi ja koolist on kah ükskõik. "See ei ole sotsiaalabipakett," ütleb Niilo. Misso ootab neid, kes maale elama tulekuga täidavad oma ammuse unistuse ja sügava soovi. Teisisõnu: otsitakse partnereid, kellega koos kogukonda ja piirkonda arendada.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis