Eesti uudised

Ilves kaitseb geikogukonda: ligimese armastuseta Eesti ei jää kestma, vihkamise Eesti kaob (79)

Toimetas Karoliina Vasli, 12. september 2012, 12:57
"Iga inimene on meile ülitähtis ja oluline. Kui ei ole, ei ole ka Eestil lootust," ütleb riigipea Toomas Hendrik Ilves.  Mati Hiis
"Vaevalt, et vihkamine, sallimatus ja ebainimlik suhtumine kaasmaalastesse viib niigi väikest Eestit edasi," kaitseb president Toomas Hendrik Ilves seksuaalvähemuste õigusi. 

President kohtus eile Judy ja Dennis Shepardiga, kelle poeg Matthew sattus homoseksuaalsuse tõttu vihakuriteo ohvriks, mille tagajärjel suri. 

Kui president avaldas Facebookis pildi endast ja Sheparditest, järgnesid ka negatiivsed kommentaarid. Ilves kirjutas seepeale ise vastu: "Vaevalt, et vihkamine, sallimatus ja ebainimlik suhtumine kaasmaalastesse viib niigi väikest Eestit edasi. Kui mõistetakse a priori hukka kasvõi väiksematki osa me rahavast, siis tegemist on puhta hukatasliku vihkamisega."

Ta jätkas: "Iga inimene on meile ülitähtis ja oluline. Kui ei ole, ei ole ka Eestil lootust. Ligimese armastuseta Eesti ei jää kestma, vihkamise Eesti kaob. Kui arvatakse, et lapse mõrv on õigustet, siis paneme poe kinni, sest selline riik ei ole kestlik. Ausalt."

Samal teemal

13. september 2012, 15:41
Eesti elanikud: arst või müügimees võib homo olla, õpetaja mitte
12. september 2012, 19:05
Kõneluskohvikus räägivad üksteise mõistmisest geid-lesbid ja nende lähedased

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee