Eesti uudised

Haruldase nimega lapse ema: poeg on nimega rahul! Maailmas on sellega palju lihtsam! (77)

Toimetas Karoliina Vasli, 10. september 2012 11:01
Pilt on illustreeriv!Foto: Kristjan Teedema, Postimees
"Kordagi pole keegi ta nime kohta ühtegi halba sõna öelnud," ütleb ema, kelle poja nimi on Eestis tavapäratu. "Pigem öeldakse, et jube äge nimi," rõhutab ta.

Möödunud nädalal tõi Õhtuleht välja nimed, mis võivad kohalikus kontekstis kummalised tunduda. Ema, kelle poeg kannab üht väljatoodud rahvusvahelist nime, ütleb, et tema pojal pole nime pärast kunagi probleeme olnud. "Lasteaia kasvatajad ja õpetajad suudavad ta nime koheselt meelde jätta. Sama lugu on olnud ka treeneritega."

Samal teemal

Ema lisas, et perega elati neli aastat välismaal, kus laps sõbrunes erinevatest maailmaosadest pärit lastega ja kellelgi polevat nimega probleemi olnud, oli hoopis lihtsam. "Pigem tekkisid probleemid me täiesti eestipärase perekonnanimega, kus on kaks i-tähte sees." 

Ema leiab, et nimed peabki kaasajastama. "Paljusid Eestis tavakasutuses olevaid nimesid ei suuda paljud Euroopa rahvad välja öelda. Mu laps on oma nimega täiesti rahul. Mind aga - minu tavalise Eesti eesnimega - narriti terve lapsepõlve."

Loo kommentaariumis tõid mitmed lugejad välja veelgi nimesid, mis Eestis kasutusel, kuid haruldased. Näited: Branko, Shrek, Sargon, Maximus, Phoenix, Romulus, Fridolin, Rahe, Aurora, Trevol Noel, Ricardo, Deivid, Anthon Roderik, Irelie, Egberd, Gundra.

Mis arvate, kas rahvusvahelisi nimesid tasub lastele panna? Ehk hoopis eestikeelseid uuenduslikke nimesid? Või on see lapse suhtes pigem ebaaus?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee