Eesti uudised
7. september 2012 07:11

Kahjukannataja ärimees Luik kohtus tunnistamas (6)

Ärimees Hans H. Luik annab Pärnu maakohtus tunnistuse kriminaalasjas, kust tema osalusega firmalt endine äripartner Elmar Lepp süüdistuse järgi 5 miljonit krooni välja kantis.

Esmaspäeval hakatakse kohtus arutama pankrotistunud Pärnu ärimehe Elmar Lepa ja tema kaasosalise Garri Suuki süüasja. Tunnistajaks on kutsutud ka ärimees H. Luik, kelle osalusega firma on kriminaalasjas kannatanu. Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt kandis Suuk Hans H. Luige teadmata ühisfirmast, ASist SuurSepa Arendus Lepa perefirma kontole 5 miljonit krooni. Seetõttu jäi ka plaanitud kinnisvaraarendus ära.

Kannatanu esindaja, vandeadvokaat Raul Ainla sõnul oli Suuk nii ASi SuurSepa Arendus kui ka OÜ Lepa Kaubakeskus juhatuse liige ning

Elmar Lepp kuulus nii ASi SuurSepa Arendus nõukogusse kui ka OÜ Lepa Kaubakeskus juhatusse ning oli selles firmas ka osanik. Kuriteo on prokuratuur kvalifitseerinud paragrahvi järgi, mis käsitleb usalduse kuritarvitamist ning mille eest saab karistada kuni 5aastase vangistusega. Kannatanu on esitanud 5 miljoni kroonise (319 570 eurot) kahju hüvitamiseks tsiviilhagi.