Kirjanik Kerttu Rakke, kodanikunimega Kadi Kuus, asus augusti lõpus tööle Tallinna Kesklinna Valitsuses, kus korraldab asutuse avalikku suhtlust. "Otsustasin pakkumise vastu võtta, et kodust välja saada ja midagi teha," seletab Rakke. "Ma ei ole kaheksa aastat tööl käinud, olen töötanud kodus."

Et peamiselt proosakirjanikuna tuntud Kerttu Rakke igakuine sissetulekuallikas on oma kirjastus Kadikas, on ta harjunud olema iseenda aja peremees. "Nüüd otsin lapsele lasteaiakohta ja pean ärkama kolm tundi varem kui tavaliselt, kuigi mul on heas mõttes normaalne laps (kahe aasta ja kaheksa kuu vanune tütar Lilyan – K. A.), kes ärkab kell 10, mitte kell 6. Praegu ärkan mina enne teda," võrdleb Kerttu, kes peab hilja-üles-hilja-magama elustiilist mõneks ajaks loobuma.

Lapsehoidmisel on esiti abiks sugulased ja sõbrad. "Eks üldine tööpuudus aita ka kaasa. On inimesi, kes ei ole lihtsalt hõivatud," möönab Kerttu.

Ei pea end ametnikuks

"Kuna linnaosavalitsusel oli vaja inimest, kes oskaks kirjutada – ja tõenäoliselt ma seda oskan, sest olen seda aastakümneid teinud –, siis ma arvasingi, et võiksin sobida," selgitab Kerttu ja toonitab: "Ma ei ole ametnik. Minuga on sõlmitud tähtajaline käsundusleping." See, et leping on ajutine, andis talle lisajulgust end uues olukorras proovile panna. Praeguse plaani järgi asendab ta pistise võtmises kahtlustatavana vahi alla võetud avalike suhete nõunikku Ivo Parbust aasta lõpuni.

"Probleem on selles, et kuna mul juhtus eelmisel aastal üks jama (millega ma sattusin ka ajakirjanduse orbiiti), siis on mul kitsendused peal ja ma ei saakski ametnikuna töötada," avaldab Kerttu, viidates mullusuvisele joobes autojuhtimisele. Teisalt ei ole ka Ivo Parbust lahti lastud, tema teenistussuhe on peatatud süüdimõistva otsuse jõustumise või tööle naasmiseni.

"Eks ma praegu tee seda tööd ja siis näis, mis edasi. Vaatame, kas ma üldse sellega hakkama saan," ütleb Kerttu, kelle meelest on veel kaugelt liiga vara töömuljetest rääkida. "Siiamaani on kõik väga tore," kinnitab ta.

Jätkab ka Vaimupuuga

"Määravaks osutus Kadi Kuuse töökogemus ajakirjanikuna, kolumnistina, kirjanikuna ja ajakirja Vaimupuu toimetajana," põhjendas Tallinna kesklinna vanem Mihhail Korb valikut Delfile. Ka Rakke ise leiab: "Olen kirjutanud igasuguseid asju ja võib-olla on kasuks tulnud seegi, et ma olen ajakirjanduse jaoks ka objekt olnud. Ja viimase poolteise aasta jooksul olen ma väga tihedalt suhelnud vaimupuudega inimestega. Arvan, et just selle kogemuse pinnal suudan ma edaspidi ka ajakirjandusega palju leebemalt suhelda kui varem."

Praegugi jääb Kerttul aega jätkata paralleelselt Vaimupuu toimetamist. "Tegelikult olen seal lihtsalt nõuandvas ja lõpliku korrektori rollis, põhiosa teeb peatoimetaja Janek Muru ise ära. Iga kuu on kaks päeva tõsisemat tööd, kus ma loen korrektuuri. Muidugi kuulan ka jooksvalt Janeki ideid ja arutan neid temaga," räägib kirjanik.

Kerttu on ülikoolis õppinud eesti filoloogiat ja semiootikat, üllitanud kümme kirjandusteost, kirjutanud teleseriaali "Kodu keset linna" 858 seeriat, teinud kaastöid mitmele ajakirjandusväljaandele ning töötanud reklaamiagentuurides korrektori ja koopiakirjutajana.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis