Eesti uudised

Ministeerium: Kustuta, Lohe ja Mango on lastele sobivad nimed! (35)

Karoliina Vasli, 5. september 2012 14:44
Selgub, et paljud lapsevanemad tahavad panna lapsele enda nimedest kombineeritud nime. Ka taoline nimi peab nõuetele vastama. Pilt on illustreeriv!Foto: ELMO RIIG/ SAKALA
Kuigi mõnede lapsevanemate soov järeltulija nime osas võib pentsik tunduda, on kõik korras, kui see vastab üldistele reeglitele ja vanemad oskavad oma soovi ära põhjendada, kinnitab Siseministeeriumi rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungas. 

Õhtuleht tõi välja mõned nimed, mis võivad harjumatud tunduda: Kustuta, Lohe, Kaveri, Mesike, Mango, Pööre Ore, Frensis-Kventin.

Samal teemal

Enel Pungas ütleb, et need on valdavad eestikeelsed ehk vastavad eesti nimede õigekirjutusele (ei sisalda võõrtähti, nende hääldus ja kirjapilt on üks). "Eestikeelsed nimed ei pea olema tingimata varem esinenud. Võõrkeelsed nimede korral on kõik korras, kui nad leiavad mujal maailmas kasutust. Selle kontrollimiseks kasutatakse internetis teiste riikide nimelehekülgi, nimeraamatuid ja ka keeleinimeste arvamusi."

Ta ütleb, et kui ametnik peakski nime hindamisel hätta jääda, võib ta pöörduda Isikunimekomisjoni või Eesti Keele Instituudi poole. "Lisaks soovitame vanematel oma nimevalikut alati põhjendada, seejärel on Isikunimekomisjonil ja keelespetsialistidel otsuse andmisel lihtsam orienteeruda."

Tihti juhtuvat, et vanemad on lapse nime kombineerinud enda nimedest, kuid ka taoline nimi peab vastama nimeseaduse nõuetele. "Kui näiteks vanemate poolt soovitud võõrkeelsele eesnimel ei leita mujal maailmas kasutust, siis kaastakse ka lapsevanemad nimetõestuse protsessi," sõnab Pungas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee